Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyit kéne visszafizetni az...

Mennyit kéne visszafizetni az egyetemnek államin 2 teljesített, és 2 passzív félév után?

Figyelt kérdés

2022-ben elkezdtem az egyetemet, és az őszi félévet meg is csináltam, de most a tavaszin passzíváltattam magam. Az egyetem szakából kifolyólag csak jövő januárba tudnám folytatni, tehát a következő őszi félévem is passzív lenne.


Az a kérdésem, hogy ha jövő januártól folytatnám, és teljesíteném a tavaszi félévet (ugye akkor 2 teljesített és 2 passzív félévem lenne), de mégis úgy döntenék, hogy otthagyom az egyetemet, akkor mennyit kell visszafizetni államin? A teljesített félévek felét, vagy ilyenkor beleszámítanak a passzív félévek is?


Köszi a segítséget.



2023. máj. 4. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A passzív félévek soha, semmibe nem számítanak bele.

Az aktív félévekre kifizetett összeg felét kell visszafizetni.

DE!!!

Ha folytatod, akkor nem kell. Ha pedig nem folytatod, akkor sem kell feltétlenül, ugyanis ugyanúgy ledolgozhatod, mintha meglenne a diplomád.

2023. máj. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Á értem, köszönöm szépen a segítséget. Azt mi határozza meg hogy mennyit kéne ledolgozni, ha nem folytatom?
2023. máj. 5. 11:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden feltétel benne van a hallgatói szerződésedben, amit elvileg aláírtál. Azt kellene megnézni, fejből én sem tudom, de szerintem ugyanúgy van ebben az esetben is, vagyis az aktív félévek kétszeresét kell ledolgozni, vagyis a te esetedben 2 évet.


De annyit azért csak dolgozik az ember életében :) Ha pedig külföldön tervezel dolgozni, akkor meg talén keresel annyit, hogy vissza tudod fizetni.

De van valami megkötés, hogy 20 éven belül kell ledolgozni, szóval idő van rá bőven.

2023. máj. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha bármilyen okból kifolyólag fizetned kellene, akkor itthoni munkaviszonnyal ledolgozható a képzés befejezése (bármilyen kiementelű befejezéssel) utáni 20 évben.
2023. máj. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek az infót és a segítséget!
2023. máj. 6. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!