Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy van ez a pontszámítás?

Hogy van ez a pontszámítás?

Figyelt kérdés

Miért 500 pont?

Én odáig jutottam ez ügyben, hogy van az érettségi pontszámítás, ahol maximum 200 pont elérhető..

Aztán az intézményi pontok(2024-től), ott maximum 100 pont adható.

Oké, ez eddig 300. De hol marad a további 200?

Azt mi alapján adják?

Köszi aki segít.


2023. máj. 7. 02:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

„Én odáig jutottam ez ügyben, hogy van az érettségi pontszámítás, ahol maximum 200 pont elérhető..”


Jó az 400-nak is.

2023. máj. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Akkor itt a hiba.

Leírnád, hogy az a plusz 200 pont miért jár?

Mert azt írták, hogy érettségire maximum 200 többlet pont adható.

Akkor az a másik 200 miért jár?

2023. máj. 7. 03:26
 3/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ki mit írt, de a „200 többletpont” sehogyan sem értelmezhető.


Kétféle számítási mód van; az egyikben a tanulmányi eredményeid és az érettségi bizonyítvány alapján kapod a pontokat, a másikban az érettségi eredményeidet duplázod. Ezekből összesen 400 pont szedhető össze. És ezen felül van a 100 többletpont, ami eddig járt az emelt érettségiért, nyelvvizsgáért, stb-ért. Ez utóbbi annyiban módosul, hogy eddig az is központosítva volt, hogy mire mennyi pont jár, viszont a változás alapján a többletpont kiosztását az egyetem dönti el (hogy már idéntől, vagy csak jövőre, azt nem tudom).


Egyébként:


[link]

2023. máj. 7. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

tanulmányi pontok (a középiskolai és érettségi eredmények, maximum 200 pont),

érettségi pontok (a szakon meghatározott két tantárgy érettségi eredménye, maximum 200 pont),


Ezek összeadódnak?


Ha nekem két emelt szintű érettségim lenne, és mindkettő 100% (Nyilván soha nem lesz, de ezt most hagyjuk), a többi pontot hogy kapom?


Az érettségi eredmények és a középsulis eredmények összeadódnak? Valaki egy példával leírja?


Egyébként köszi a válaszokat.

2023. máj. 7. 03:57
 5/20 A kérdező kommentje:

Az alap- és osztatlan képzésre jelentkezők esetében többféle pontszámítási módszer is alkalmazható:


tanulmányi pontok + érettségi pontok + többletpontok,

érettségi pontok kétszerezésével + többletpontok.



Na itt én az érettségi pontok duplázását választom, de az max 200 pont+többlet max 100. Akkor hol a 200?


Vagy a kétszerezés az lehet max 400 is?

2023. máj. 7. 03:58
 6/20 A kérdező kommentje:

Tanulmányi pontok

Maximum 200 pont lehet, és a következőképpen számolható ki:

az alábbi öt középiskolai tantárgy két utolsó tanult évének év végi osztályzatai összege – szorozva kettővel (max. 100 pont) + az érettségi bizonyítványban szereplő négy kötelező és egy választott tárgy százalékos eredményének átlaga (max. 100 pont).



Meg itt ezt írja.


Akkor most ha 2eseim vannak akkor az 20 pont,(2+2+2+2+2=10*2=20)?

ÉS ha csupa 5ös?

5+5+5+5+5=25*5 az már nem száz, hanem 125.

Ugyhogy kissé meg vagyok kavarodva.

2023. máj. 7. 04:20
 7/20 A kérdező kommentje:

Na és it?


[link]


Az első és a hamrmadik lehetőség "csak" 300 pontot adna. Hol a maradék 200?

2023. máj. 7. 04:33
 8/20 A kérdező kommentje:
Jó mondjuk intézményi pontot beleszámoljuk, akkor 400. De akkor is még hiányzik 100 pont.
2023. máj. 7. 04:33
 9/20 anonim ***** válasza:

„tanulmányi pontok (a középiskolai és érettségi eredmények, maximum 200 pont),


érettségi pontok (a szakon meghatározott két tantárgy érettségi eredménye, maximum 200 pont),



Ezek összeadódnak?”


Igen.


„Akkor most ha 2eseim vannak akkor az 20 pont,(2+2+2+2+2=10*2=20)?”


Igen.


„ÉS ha csupa 5ös?


5+5+5+5+5=25*5 az már nem száz, hanem 125.”


Igen, de ott a megkötés is, hogy MAX 100 pont. Tehát hiába lenne több pontod belőle, hogyha 100-at kaphatsz érte. Ez ugyanaz, mintha a régi rendszerben csináltál volna 2 emeltet, amiért meg is kaptad volna a 100 többletpontot, hiába lett volna mellé egy 28 pontot érő középfokú nyelvvizsgát, akkor sem kaptál volna érte 128 pontot, mivel 100 pont volt a plafon.


„Na itt én az érettségi pontok duplázását választom, de az max 200 pont+többlet max 100. Akkor hol a 200?”


Egyrészt nincs olyan, hogy te választasz. Megnézik mind a két számítással a pontjaidat, és amelyikkel több pontod lesz, az lesz választva.

Másrészt, ahogy a név is mutatja, az érettségi eredményeket DUPLÁZOD, pontosabban az elért százalékokat. Mivel két tárgyat néznek, ezért összesen 200 pont szedhető össze, amit dupláznak, így jön ki a 400.


„Ha nekem két emelt szintű érettségim lenne, és mindkettő 100% (Nyilván soha nem lesz, de ezt most hagyjuk), a többi pontot hogy kapom?”


Igen, ez lenne a legideálisabb eset (feltéve, hogy olyanból teszed őket, amik kellenek az adott szakhoz); ekkor összesen 200%-od lenne, vagyis 200 pontod, ezt szoroznák 2-vel, és a régi rendszerben ehhez jött volna még hozzá 2*50 pont, mivel az emelt szintű érettségiért (45% felett) darabonként 50 többletpont járt, ezzel ki is használva a 100 többletpontot, mint pontszerzési lehetőséget.

2023. máj. 7. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

„Ha első és a hamrmadik lehetőség "csak" 300 pontot adna.”


Nem bántásból, de ha a 2-vel szorzás sem megy, akkor ne akarj egyetemben gondolkodni...

2023. máj. 7. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!