Mi az a Waldorf iskola, valami kisegítő?

Figyelt kérdés

Beszélgettem egy csajjal ma aki tök normális meg szimpatikus volt de aztmondja Waldorf iskolába jár Óbudára. Nem tudtam mit jelent az hogy Waldorf ezért megkérdeztem tőle erre azt mondja hogy speciális oktatás van ott. Most ez azt jelenti hogy értelmi fogyatékos vagy ez valami kisegítő?


Nem találtam kielégítő választ a googlen ott is "speciális igényű" gyerekekről beszélt de az mit takar én nem értek ilyen szakszavakból szóval magyarul elmebetegek járnak oda vagy mit jelent magyarul?



2023. máj. 12. 02:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A történetben te vagy egyedül elmebeteg, kérdező... Ha a 21. században képtelen vagy egy alapvető információt megtalálni, akkor joggal vagy nevezhető értelmi fogyatékosnak, és neked kellene kisegítőbe járnod...


Speciális oktatás folyik NORMÁLIS EMBEREKNEK. Abban speciális, hogy eltér a magyarországi oktatási rendszertől. Például abban, hogy nem papagáj módjára mondatják vissza a gyerekekkel az anyagot, hanem más kézségek fejlesztésére helyezik a hangsúlyt.


Egyébként meg:


[link]

2023. máj. 12. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

#1

+1 teljesen egyetertek!


Magyarorszagon az allami es a legtobb magan iskolaban is az ostoba porosz modszerrel valo oktatas folyik, a Waldorf pedig a Waldorf-modszerrel tanit.

2023. máj. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
A speciális igényű nem elmebeteg te barom.
2023. máj. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért beszél speciális igényű gyerekekről a cikk, amit találtál, mert a waldorf olyanoknak is jó lehet, akik a hagyományos suliban rosszul teljesítenek. Ne a fogyatékosokra gondolj, hanem mondjuk a tipikus "rossz" gyerekekre, akik nem tudnak végigülni egy órát, folyton beszélnek, stb. A speciális igényű gyerek a mindenféle figyelemzavart jelenti (hiperaktív, adhd stb), akik nem kisegítőbe valók, mert nem buták vagy fogyik, csak nehezen illeszkednek be.


De a waldorf nem csak nekik szól, teljesen egészséges gyerekek/fiatalok is járnak oda, akiknek nyitottabbak a szüleik.


Olyan sulit képzelj el, ahol mondjuk nincsenek a tipikusan sorba rakott asztalok, hanem helyette össze vannak tolva és a gyerekek csoportokban dolgoznak az iskolai feladatokon. Nincsenek tipikus 45 perces órák. Nincsenek osztályzatok. Az órák nem arról szólnak, hogy a fejedbe verjék a tananyagot, hanem hogy megtanítsák, érdekesen, kreatív módszerekkel.


Itt mondjuk kisebb gyerekek kapcsán, de egy waldorfos anyuka ír arról több cikkben, hogy milyen valójában.

[link]

2023. máj. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

" a waldorf olyanoknak jó lehet, akik a hagyományos suliban rosszul teljesítenek. Ne a fogyatékosokra gondolj, hanem mondjuk a tipikus "rossz" gyerekekre, akik nem tudnak végigülni egy órát, folyton beszélnek, stb "


Aha értem szóval jól gondoltam hogy nincs ki a 4 kerekük és nem százasok járnak oda. 😁


Köszi a leírást gondoltam hogy valami gebasz van velük csak a neten olyan finoman fogalmaznak hogy speciális készség meg tökömtudja mert nem írhatják le hogy ha valaki bolond az bolond.


Tiltottam is a csajt instáról nincs szükségem egy hiperaktív figyelemzavaros kattanttal randizni egy magamfajta rendes pesti gimnáziumba járó top csávónak


Kőszi a tájékoztatást 👌

2023. máj. 12. 13:59
 6/16 anonim ***** válasza:
98%
#5, ezzel csak a lánynak tettél szívességet. Egy ilyen 4 elemis értelmi szintű emberre, mint te, nekem sem lenne szükségem az életben...
2023. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

...vagy az is lehet, hogy a csaj családja full gazdag, emiatt megtehetik, hogy az ő egyszem hópihe csemetéjüket nem az állami oktatás bugyraiba taszítják, hanem olyan helyre iratják be, ahol van lehetősége kibontakozni.


Akár hópihe, akár figyelemzavaros, az biztos, hogy azzal csak jól jár, ha békén hagyod.

2023. máj. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Úristen, kérdező, szerintem ezt hívják szekunder szégyenérzetnek, amit most érzek a szavaidat olvasva, hogy én szégyellem magam helyetted!


Ha szerinted egy figyelemzavaros ember (ADD angolul), amivel születni is lehet, meg amúgy a túlzott képernyőhasználattal is össze lehet szedni, azaz tán te is az vagy, vagy egy hiperaktív, ami mindig figyelemzavarral is jár (ADHD, ahol a H a hiperaktivitás rövidítése), de akár egy autista vagy csak autista spektrumon lévő ember elmebeteg, az csak a te tudatlanságod és tanulatlanságod bizonyítéka. Nem kívánom neked, hogy kiderüljön rólad bármi olyan diagnózis, amely alapján saját magadat is elmebetegnek címkéznéd és így saját magadat is tiltanád, mert így saját magad ellen fordulva az öngyilkosságba zuhanhatnál a depresszióddal, szóval inkább tanulj, olvass, műveld magad, pláne könyvekből, de tényleg még a magyar interneten is bőven elég információ van a Waldorf pedagógiáról, de egyszerűbb kiírni ide, ugye, és lejáratni saját magad?


Egyetértek az előttem szólókkal, hogy a lány jól járt, ha elérhetetlenné váltál számára, remélem, nem esett beléd.


Az elmebeteg szóra az az ovis mondóka jut eszembe, hogy aki mondja másra, az mondja magára, te mondtad magadra, béka nő a hasadban! Vagy a középkor, amikor minden nő boszorkány, minden férfi meg varázsló volt, vagy annak képzelték magukat meg egymást, és ha azt mondta valaki másra, hogy elmebeteg, akkor az az is lett minden vizsgálat nélkül, ugye.


Nehéz kulturáltnak maradni az írásaidat olvasva...


Azt tudtad, hogy a pedagógusképzőn külön óvoda pedagógus- és tanítóképzés van a Waldorf reform pedagógia oktatására? Azaz óvodapedagógus és tanító lehet "sima", vagy Waldorf vagy gyógypedagógia - ha ragaszkodsz az elmebeteg szavadhoz, akkor a gyógypedagógiánál keresd, ne a reformpedagógiánál, de még ott sem mindenki elmebeteg, szerinted egy mozgássérült is elmebeteg...?

2023. máj. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8 nemtom mit vagy felbőszülve ha nevén nevezzük a dolgokat de megmondom én a filozófiámat ha már kérdeztél tesó


Az hogy valaki ADD vagy ADHD meg használhatsz ilyen 3-4 betűs rövidétéseket még az a normálistól eltérő azaz aki ilyen az nem normális. Ha valaki mentálisan nem normális az az én olvasatomban elmebeteg. És nekem semmi bajom nincs velük de én biztos hogy nem fogok egy elmebeteggel randizni már ne haragudj. Éljen boldogan de én csak normális éppértelmű csajokra bukok nekem ez red flag ennyi.


Másik kérdésed:

"szerinted egy mozgássérült is elmebeteg...?"


Nem egy mozgássérült nem elmebeteg mivel nem az elméje sérült hanem a mozgása teháf ő egy nyomorék.


béke peace & love! 👌

2023. máj. 12. 19:04
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Amit te „filozófiádnak” titulálsz, az vegytiszta bunkóság, amiből csak úgy sugárzik a tudatlanság...


A másik, amit még mindig nem sikerült megértened (pedig annyira nagyra vagy magadtól, indokolatanul...); a Waldorf-módszer NEM ELSŐDLEGESEN (maradva a te terminus technicusodnál) „elmebeteg” emberek számára lett kifejlesztve, VISZONT az ő esetükben sokkal hasznosabb lehet ez az oktatási mód, mint az állami.


Magyarán NEM BIZTOS, hogy azért jár oda a lány, mert „elmebeteg” lenne, de én még azt is megkockáztatnám, hogy nálad sokkal normálisabb...

2023. máj. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!