Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Német mellé francia nyelv...

Német mellé francia nyelv választása gimnáziumban ?

Figyelt kérdés

A fiamnak, már van középfokú nyelvvizsgája angolból, mivel külön tanárhoz járattatam 2 évig.

Eddig német nyelvet tanult csak iskolai szinten.

Szóval azt biztosan tudjuk, hogy a németet akarjuk tovább vinni első nyelvként, viszont azon gondolkozunk, hogy nem e lenne hasznosabb, második nyelvnek az angol helyett, valami mást választani (francia vagy spanyol) és az angolt, pedig továbbra is önállóan fejleszteni.

Az megendhethetjük magunknak, hogy továbbra is különtanárhoz járjon majd.



2023. máj. 13. 15:14
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Németből és angolból is kettő csoportot, egy haladót és kezdőt indít a gimnázium.

Franciából és spanyolból, csak is kezdőt.

2023. máj. 13. 18:36
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár én is azon a párton vagyok, hogy a kevesebb több, illetve, hogy a C1-nél indul a nyelvtudás, de esetetekben jó ötletnek tartom a franciát. Én tudok angolul és németül is, meg más nyelveken is tanultam és van, amelyiken meg is tudok szólalni, de mégis a francia hiányzik a legjobban. Ha tehetném, időgépbe ülnék, és elcserélném az olasz érettségimet franciára.
2023. máj. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!