Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges így átjelentkezni...

Lehetséges így átjelentkezni az orvosira?

Figyelt kérdés
Ha a gytk-n felveszem az áok-os tárgyakat, és átjelentkezésnél elfogadják a teljesített tárgyakat (anatómia). Hallottam, hogy fel lehet venni az anatómiát is, vagy nem?
2023. máj. 15. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az egyetem tanulmányi osztályán!
2023. máj. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megkérdezem, csak kíváncsi voltam az itteni véleményekre is.
2023. máj. 15. 10:28
 3/11 A kérdező kommentje:
Átjelentkezés alatt amúgy újrafelvételit értek.
2023. máj. 15. 10:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyeteme válogatja, de a legtöbb egyetemen a beiratkozott szakhoz nem tartozó, nem szabadon választható tárgyakat csak külön engedéllyel lehet felvenni, és semmi garancia nincs arra, hogy ezt az engedélyt megadják. A Neptunban meg sem jelennek ezek az orvosi tárgyak azoknak, akik gyógyszerész szakon vannak, így külön kérvényt kell benyújtani.
2023. máj. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Újra felvételizhetsz.
2023. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Debreceni gyógyszerészhallgató vagyok

Tényleg van anatómiánk, de semmi az orvosisokéhoz képest, kreditben is kevesebb meg törzsanyagban is (boncterembe se járunk), nem fogadják el átjelentkezésnél

Nagyon kevés tárgy van, amit elfogadnak átjelentkezésnél.

GYTK-sként nem lehet ÁOK-os tárgyakat felvenni, kivéve persze az ÁOK által hirdetett szabválokat, esetleg kötválokat

2023. máj. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De elvileg dékáni engedéllyel lehet ilyet kérni. Mert az nagyon jó lenne.
2023. máj. 15. 15:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Törvény határozza meg a kredit elfogadhatóságot, ha van 75%-ban egyezés. A törvényt egy dékáni méltányosság sem írja felül.


Szerintem hülyeség GYTK-ra elpazarolni 1-2 államilag támogatott félévet, főleg hogy alig vagy inkább semmit nem tudsz elfogadni, cserébe ha csúszol orvosin, könnyen ott találod magad, hogy 1-2 millát kell kifizetned / félév, mert elfogytak az államis féléveid.

2023. máj. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A fogorvosiról is átjelentkeznek sokan, a gytk is opció lehet, de ezt meg kell kérdezni.
2023. máj. 15. 16:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha egyébként is újra felvételizel, sokkal jobban jársz, ha inkább vársz egy évet, mint hogy beiratkozol gyógyszerésznek. Egyrészt az orvosihoz fölösleges tárgyakat kell felvenned és tanulnod gyógyszerész hallgatóként, másrészt (ahogy írtam) egyáltalán nem biztos, hogy engedik neked orvosis tárgyak felvételét, s ha nem, akkor ott leszel, ahol a part szakad: fölöslegesen pazarlod az államilag támogatott féléveidet, s ha felvesznek orvosnak, a végén fizetheted a költségtérítést. Ezért nincs értelme egy évre gyógyszerész hallgatónak lenni.
2023. máj. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!