Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre bemehetek, ha nem...

Egyetemre bemehetek, ha nem vagyok hallgató?

Figyelt kérdés
Az előadásokra beülni, pl. amiket a BTK-on, vagy ÁOK-on adnak. Hogy működik ez?

2023. máj. 23. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy elvileg "szabad-e", azt nem tudom, de gyakorlatilag simán be tudsz lógni előadásokra.
2023. máj. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Előadáson bárki részt vehet, gyakorlatra/szemináriumra viszont nem tudsz bemenni.
2023. máj. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2011. évi CCIV. törvény


11. § (1) A felsőoktatási intézmény


e) lehetőséget biztosít arra, hogy az előadások rendjét - egyenlő esélyű hozzáférés biztosításával - megismerhessék és - a szervezeti és működési szabályzat által meghatározott keretek között - látogathassák azok is, akik nem állnak hallgatói jogviszonyban


Erre hivatkozással szokták azt mondani, hogy "az egyetemi előadások nyilvánosak".

2023. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Nálunk úgy van, hogy bemész az egyetem ajtaján, odamész a teremhez, pár perccel kezdés előtt kinyitják a termet és több százan ülünk ott.

Senkinek nem tűnne fel semmi.

Csak tájékozódj, hogy mikor mi kezdődik ha nem akarsz kitűnni, és óra közepére beesni

2023. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
61%
Előadásra simán. De engem szemináriumokra is beengedtek, ha jeleztem a tanárnak, hogy érdekel (a tanárok többsége amúgy örül annak, ha érdeklődnek az órája iránt).
2023. máj. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

3-as:

"a szervezeti és működési szabályzat által meghatározott keretek között"


Szóval az intézmény eldöntheti.

2023. máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
65%
Simán.
2023. máj. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!