Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentőtiszti levelezőn? Van...

Mentőtiszti levelezőn? Van valaki, aki sikeresen végzett így?

Figyelt kérdés
Semmiképp sem lenne lehetőségem nappalin végezni, mert 25 vagyok, nem tehetem meg, hogy nem dolgozom teljes állásban. Mindig is érdekelt az egészségügyi pálya, de sajnos fiatalon hagytam magam eltántorítani ettől mások véleménye által. Minimális eü tapasztalom van, az ápolói kórházi gyakorlatoknak köszönhetően, de aztán ezt a képzést nem tudtam befejezni, mert az akkori munkám nem volt összeegyeztethető a rengeteg gyakorlati óraszámmal, plusz aztán bejött a COVID is és nem fogadtak sehol jóideig. Viszont igazából nekem pont hiányzott az ápoló szakmából az, hogy tényleg aktívan életeket mentsek. Mivel nem csak nekünk tanulóknak, de az ápolóknak is nagyrészt abból állt a munkája, hogy pelenkáznak, ágyneműt cserélnek, gyógyszert adnak, katétereznek stb. Természetesen ez nagyon becsülendő, de úgy éreztem, én kicsit másra vágyom.Orvosi nem jöhet szóba, egyrészt logikus hogy miért, nincs levelező képzés, másrészt ha valami, hát az tényleg nagy falat lenne munka mellett. Vagy menjek mentőápolónak? Ezzel csak az a fenntartásom, hogy nő vagyok és a nehéz betegek cipelését, támogatását nem bírnám, ami sokkal inkább hárul egy mentőápolóra mint egy tisztre.

2023. máj. 29. 00:31
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Biztosan alkalmas vagy abban a közegben munkavégzésre?

Na nem a durva esetek miatt kérdezem, hanem a sok prosztó gyökér miatt.

Értsd, ahogy akarod...

2023. máj. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A mentőtisztek lehetnek nők és legjobb tudomásom szerint, ők nem is emelnek betegeket.


Egyébként sokan végeznek levelezőn.


Alternatív megoldásnak gondolkodhatsz abban is, hogy intenzives vagy sbo-n legyél ápoló. Az majdnem olyan, mint a mentőzés, de nem kell terepre kimenni és szerintem jobb kórházi körülmények között dolgozni.


Ami a beteganyagot illeti, az sbo-kra ugyan azokat hozzák be, nint akikhez a mentős kimegy(a normális eletvitelt folytató emberektől kezdve a drogos és hajléktalanokig bezárólag mindenki) és elég megterhelő a millió megforduló ember.

ITO-n viszont csak kritikus állapotúak vannak és többnyire 6 ágy van(1-1 igazán nagy kórházban van több reszleg/ágy, mint pl a honvédkorhaz 1-es telephelyén). Itt meg "tiszták" úgymond a betegek. Ezt úgy értem, hogy nem ruhesek, tetvesek stb. Vér, vizelet és széklet van egyedül.

2023. máj. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha még vannak államilag támogatott egyetemi féléveid, semmibe nem kerül elkezdeni a mentőtisztit levelezőn. Itt hiába ír bárki bármit neked, ilyen helyzetben nincs más megoldás, ki kell próbálni magad, hogy mennyire bírod munka mellett a tanulást, mert nem vagyunk egyformák. Az első félév végén már többé-kevésbé látni fogod, hogy ez a vállalkozás reálisan véghezvihető-e számodra vagy sem. Ha nem megy, otthagyod a képzést, és megnyugodhatsz, hogy legalább megpróbáltad. Ha viszont meg sem próbálod, akkor egész hátralévő életedben vádolni fogod magad, hogy lemondtál az álmaidról.
2023. máj. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Későn válaszolok, de köszi mindenkinek.


Első: Nem vagyok 100% biztos benne, mint ahogy-szerintem-egy karrier választásban sem lehet az ember, de a "gyökér" egy sima irodai munkánál is sok, csak az ráadásul-számomra-valahol egy jelentéktelen, "mi értelme annak amit csinálok" fajta munka.


Egyébként nem jártam még egyetemre, tehát az összes államilag támogatott félévem megvan.

2023. aug. 6. 22:22
 5/8 anonim ***** válasza:

4: Tudod itt azért sokkal hamarabb meglátod a kárát a gyökérkedésnek mint egy irodában; csak sajnos majd legfőképp olyanokon, akik nem érdemlik meg, hogy bunkózzanak velük, vagy hogy egyenesen lesz@rják őket. Ahhoz is gyomor kell, hogy ilyeneket elviselj.


Nem eltántorítani akarlak, csak egy alapos önvizsgálat sem árt, ha az ember komolyabb vizekre evez.

2023. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!

Amikor középiskolás voltam,mentőtiszt akartam lenni. Aztán ápoló lettem,elkezdtem dolgozni egy teljesen más osztályon mint amit én elképzeltem magamnak. Se életmentés,se újraélesztés,sem semmi. De viszont annál több etetés,pelenkázás és alapápolási feladat. Itt eltöltöttem hat évet. Aztán jött egy lehetőség,az SBO-ra kerestek embert. Jelentkeztem,felvettek. Dédelgetettem a továbbtanulàst. De nem tudtam hogyan tovább. Jobban beleláttam az életmentésbe,szabadabb,önálló vagyok a triázsban. Én döntöm el,hová irányítom a beteget,hány kategóriát kapjon.

Nem tudtam mi legyen a célom a mentőtiszt vagy a diplomás ápoló. Az ápoló mellett döntöttem és tudom jól. Mivel sokkal szélesebb körben elfogadják,több helyre tudok elhelyezkedni. A mentőtiszteknek egy elég keskeny skálán mozog a lehetőségük(SBO,ügyelet,vérellátó,OMSZ). A fizetésük az is karcsú.

A sürgősségi abszolút jó döntés,vagy egy intenzív osztály. Bár az elégé zárt,és szűrt beteganyag kerül oda.

2023. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De jó hogy írtál utolsó.


OKJ-t is végeztél vagy segédápoló voltál aztán jött a diploma?


Bár elég sok tapasztalatod is van a területen, tehát gondolom a végzettség nem választható el élesen a tapasztalattól, de mit gondolsz maga a diploma mennyi pluszt adott a középiskolai végzettséghez képest tudásban? Enélkül nem lehetnél döntéshozó helyzetben ha jól sejtem.


Illetve említetted az anyagiakat... Elméletileg most közalkalmazotti bértábla szerint az E és F kategória nem tér el, gyakorlatban jobban fizetett vagy a diplomádnak köszönhetően?

2023. nov. 6. 09:07
 8/8 anonim válasza:

Örülök! 😊

Három évet tanultam,szakápolóit végeztem,az utolsó évet levelezőn. Jelenleg a diploma,most vagyok III.féléves.

A diploma nekem sok pluszt adott,jobban belelátok más színterekbe is. Nagyon szeretem.

Az E és F kategória között 120 ezer forint a bérkülönbség.

Illetve jobban is lehet ráépíteni. Ha megunom a betegellátàst ezzel könnyebb továbblépni. Én tudom azt,hogy nem akarok az ágy mellett megöregedni,akármennyire is szeretem a szakmám.

A OMSZ-nál a pótlék mértéke máshogyan alakul,mint egy kórházban. Kevesebb a pótlék mértéke.

dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!