Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen gazdasági szakra éri...

Milyen gazdasági szakra éri meg menni a Corvinuson?

Figyelt kérdés

A Corvinusra szeretnék menni egy év múlva. Mindenképpen jó választás, viszont mérlegelni akarom, hogy melyik szakra lenne érdemes menni.

Az egyik a nemzetközi gazdálkodás, de ott csak angol nyelven van amitől félek, hisz egy stabil nyelvtudással sem lenne egyszerű egy szakot ilyen szinten tanulni. Azt mondják jobb inkább a saját anyanyelveden tanulni egy szakot, úgy a legkényelmesebb meg úgy lehetsz igazán jó szakember ha elsősorban a saját nyelveden sajátítod el az adott szak ismereteit. A nevéből adódóan hogy nemzetközi, logikus hogy angol nyelven folyik, de ez kicsit elriaszt, pedig nagyon érdekel a nemzetközi gazdálkodás. Nem tudom mennyire lenne érdemes megpróbálni angol nyelven. Kiegészítésképpen, Corvinusosok szokták mondani hogy ez semmire való, mert hogy nagyon általános szak és inkább diplomáciai irányba lehet vele elmenni nemzetközi szervezetekhez. Vállalkozás szempontjából jobb választás a gazdálkodási és menedzsment. Viszont van olyan is aki azt mondja, ha ennyi tudással nem lesz helye valahol, akkor semmivel. Nem tudom ennek mennyi valóságalapja van, mert erről még nekem nincs tapasztalatom. Én úgy tudom, hogy pont a gazdálkodási és menedzsment általános nagyon, a nemzetközibe legalább van pluszként valami extra, lesz fogalmad a nemzetközi témákról és lehet specializálódni vállalkozásra.

A gazdálkodási és menedzsment magyar nyelven is működik tehát ebből a szempontból megfelelőbb lenne. És nem is áll olyan távol az előbb említett szaktól.

Ezenkívül már csak elemzősebb gazdasági szakok vannak, pl pénzügy és számvitel. Ez sem rossz amúgy, a matek jól megy tehát nem lenne probléma, és magyar nyelven is van.

Mit tanácsolnátok?



2023. máj. 30. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:
23%

Ha a matek jól megy, akkor erősorrendben


GPME osztatlan 5 éves ha nagyon hardcore-ban nyomod

alk. közgazdaságtan + SCM képzés, ha hardcoreban nyomod de nem akarod magad 5 évre lekötni

gazdaságinformatika

pénzügy-számvitel


Nemzetközi gazdálkodásra, gazdmenre nem mennék, akkor már inkább elte vagy bme.

2023. máj. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én főleg az NG-ről tudok mesélni, mert oda járok, de sok haverom jár gazdmenre is, szóval az ő tapasztalataikat is le tudom írni.

Az angol nyelven tanulás konkrétan max az első 1-2 hónapban volt nagy dolog utána teljesen hozzá szokott az ember. Az elején persze mindenkinek más szinten volt az angolja, de egy idő után azok is felzárkóztak, akiknek kevésbé ment, mert egyrészt az első 2 félévben volt heti 2 angol óra, másrészt egy idő után megszokja az ember. Azt hogy az okosok szerint milyen nyelven érdemes tanulni azzal nem vitatkozom, igazából nekem alap volt az angol, mert tudtam, hogy ahogy megszerzem a diplomát, én pattanok innen kifelé. :'D

Viszont szerintem kicsit itt kevered a dolgokat... Amiről te beszélsz, hogy diplomáciai irányba lehet elmenni szervezetekhez az az NT, nemzetközi TANULMÁNYOK, na hát ott is van ismerősöm, és hát nem igazán szeretik, mert szerintük nagyon alibi szak, és tényleg nem túl jók az elhelyezkedési lehetőségek. Ami a gazdment illeti, igazából ugyanúgy közgazdász diplomát ad, mint az NG, de a haverjaim elmondása szerint sokkal szivatósabb, volt aki ki is égett és már otthagyta. Nálunk úgy kell elképzelni egy félévet, hogy egy tárgyból van 1-2 zh, egy prezi, meg néhány beadandó, és ezekből simán össze lehet hozni a megajánlott 4 vagy 5-öst (ami kell is ha nem akarsz fizetni xd). Eközben a gazdmenen heti 2-3 zh-t írnak, amik azért elég kemények. Most miért szenvedj többet, ha utána úgyis ugyanaz lesz az eredménye?

Jah és igaz, hogy eleinte egy kicsit általános az NG, viszont a 6-7. félévben választhatsz specializációt (marketing, ellátási lánc, globális gazdaság, és vállalkozás indítás). Ha az utóbbit választod, és van hozzá érzéked meg ilyen beállítottságú vagy, akkor határ a csillagos ég, de szerintem bármelyikkel tudsz találni egy multinál egy jól fizető pozit.

A PSZ viszont tényleg jó szak, az oda járó haverjaim sokat dicsérik, szóval ha megy a matek, akkor az is egy opció. Csak talán az kicsit elméletibb, több ott is az előadás és a magolós tárgy, mint pl nálunk, ahol inkább a prezik és a csapatmunkák vannak többségben.

Ha az NG-ről lenne még bármi konkrét kérdésed, akkor írj nyugodtan! :D

2023. máj. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!