Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Gazdaság- és pénzügy-...

A Gazdaság- és pénzügy- matematikai elemzés szakon a Corvinuson miben tér el a matemetika oktatás egy BME-s alapszakhoz képest? Több/kevesebb a leadott anyag? Melyik kinek való inkább?

Figyelt kérdés

Megnéztem, a Corvinuson belül erre a szakra is kell emelt matek érettségi, azonban a képzés során tanult matek érdekelne kifejezetten.

Illetve a másik része a kérdésemnek, hogy ha egyelőre úgy érzem, hogy a matek érdekel leginkább(abból is fogok emeltezni) akkor melyik lenne az alkamasabb számomra ez a szak a Corvinuson vagy egy mérnöki a BME-n?



2021. dec. 16. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán matek szak nem jön szóba?
2021. dec. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem
2021. dec. 17. 13:51
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Kár. Ezek között minden szakon csak eszköz a matek. De ha így van, akkor a következő kérdés, hogy mi érdekel jobban, a fizika/műszaki vonal, vagy a gazdaság. Ha az előbbi, akkor bme-n belül menj mechatronikára. Meg ugye az egyik egy osztatlan, a másik alapszak (kivéve ha bme-n imsc-re mész, de oda be is kell kerülni, ha jól tudom)

Talán egyébként a gpme-n van komolyabb matek.


De komolyan, mi a probléma a matek alapszakkal?

2021. dec. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A sima matek szakkal az a probléma, hogy szeretném a matek tudást konkrétan egy adott a műszaki/ gazdasági vonalon hasznosítani egy műszaki/gazdasági képzettséggel.

2021. dec. 18. 12:14
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Én ezeket javasolnám neked, ha érdekel a gazdaság:


GPME osztatlan szak : durva matek, idősorelemzés, Ökonometria, algebra, analízis, biztosítások, empirikus pénzügyek stb. Nagyon jó szak, biztos, hogy magas fizetésed lesz vele, külföldön is nagyon nagyon piacképes (feltéve ha nyelveket beszéled) , viszont nagyon nehéz szak.


sima matek bsc + biztosítási matek msc : ez is hasonló nehézségben a GPME-hez, nagyjából ugyanazok a kilátások ( matek bsc-n szenvedned kell a geometriával és az egyéb elvont matekos dolgokkal)


Alkalmazott Közgazdaságtan + közgazdasági elemző msc: szerintem ez is egy jó párosítás, itt már valamivel kevesebb a matek, több a közgáz, ha érdekel a mikro és makroökonómia, a gazdaság globális és hazai működése akkor ajánlom ezt a szakot, jó munkahely és fizetés ezzel is garantált


Pénzügy-számvitel bsc + pénzügy msc: itt is kevesebb a matek, de a PSZ még mindig a legpiacképesebb szakok egyike, főleg több nyelv ismeretével, erasmussal. A számvitel része szivatós, de azzal csak alapképzésen kell túlesni. Én itt ajánlanám a külföldi mesterképzést mert többfelé lehet orientálódni.


Illetve több ismerősöm is járt nemzetközi gazdálkodásra ( minimum 3 nyelven beszélnek) nekik is mind külföldön elég szép karrierjük lett, persze külföldi msc után.


A többi gazdasági szakból nagyon nagy túlképzés van, nem is annyira matekosak, nem adnak akkora tudást.

2021. dec. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy ha nem tudod eldönteni (szerintem azért elég éles választóvonal van a gazdaság és a műszaki irány között), menj matek szakra. Alkalmazott matek specializációval, vagy gazdasági specializációval. Utána msc-re kitalálod. Van alkalmazott matekon belül műszaki matek és pénzügyi matek is. De mehetsz gazdasági mesterre vagy bármilyen műszaki mesterre is akár.
2021. dec. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, meg nem kell szerencsére döntenem, de szeretek előre tervezni, és a fakultáció választásnál fontos, hogy melyik irányba mennék tovább, mert ha nem műszakira, akkor felesleges lenne fizikát emelt szinten tanulnom.

A nyelvtudással nem lesz gond.

Ami ehhez a témához hapcsolódik, azt szívesen meghallgatom.

2021. dec. 20. 13:58
 8/8 Data Scientist ***** válasza:
100%

Ha kifejezetten szereted és élvezed a fizikát, akkor menj fizika faktultációra, és utána villamos- vagy gépészmérnöki szakra. Mind a kettő időtálló sztárszakma volt, lesz és marad, és azonkívül rugalmas diplomák is, elhelyezkedhetsz velük később akár gazdasági vonalon is, ha mégsem szeretnél tervezőmérnök lenni. (Pl. gazdasági vonalon láttam már mérnököket stratégiai beszerzésen, vállalati stratégián, portfólió-menedzsmenten, befektetéseken stb.)


Ha nem vagy annyira fizikás, és kifejezetten a közgazdaság vagy társadalmi problémák érdekelnek, akkor fontold meg az 5. által írtakat, és menj GPME-re vagy alkalmazott közgazdaságtanra.


Én azért nem vetném el teljesen a sima matek szakot sem. Az. 5. írt ehhez is jókat, egy alkalmazott matek MSc-vel is simán felvesznek bankok, biztosítók matematikusnak, de végezhetsz banki és biztosítási matematika mesterszakot is, és lehet [elérkeztünk a lényeghez!] adattudós azaz data scientist is. Ennek érdemes utánanézned, mert nagyon érdekes szakma, és korunk egyik sztárszakmája, óriási igény van rá.


Ha a sima matek szak így önmagában nagyon száraz, akkor vegyél fel még mellé valamit, pl. szociológiát második szaknak (elcsúsztatva tudsz rájuk jelentkezni 1 év különbséggel), és utána menj ELTE Survey statisztika és adatanalitika szakra. Ezzel is lehetsz data scientist, vagy piackutató...


Tehát általában véve a matematika egyetemi szinten is egy nagyon jó választás. De, ha eleve a gazdasági vonal érdekel, akkor a GPME egy nagyon-nagyon jó szak.

2021. dec. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!