Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen nyelvet érdemes még...

Milyen nyelvet érdemes még tanulni az angolon kívül?

Figyelt kérdés

Egyetemre szeretnék menni majd a közeljövőben, egy olyan gazdasági szakra ahol szükségesek a nyelvek, emellett külföldön képzelem el a karrierem.

Célom az angol nyelv magas szintű fejlesztése, szeretnék nyelvvizsgát is majd, a C1 is tervben van.

Gondolkodtam már rajta, hogy ezenkívül milyen nyelvet lenne igazán érdemes elsajátítani.

A másik népszerű nyelv a német, viszont én azt nem szeretem, tehát nem látom így igazán értelmét hogy olyan nyelven tanuljak meg ami nem szimpi számomra, ha nem érdekel akkor nincs is meg a kellő motiváció hozzá. Tudom hogy hasznos, de most csak pusztán emiatt, érdeklődés nélkül, nem biztos hogy érdemes.

A spanyol mindig is nagyon tetszett és szeretnék is megtanulni spanyolul, csak nem igazán venném szerintem olyan nagy hasznát, legalábbis rendkívül kevés helyen.

Érdekel még a francia, olasz, japán is, de ezek sem annyira feltétlen szükségesek, inkább csak plusz.

Ti hogy vagytok vele, mit gondoltok érdemes lenne németül megtanulni? Tudom egyébként, hogy sokan vannak rajtam kívül még, akik nem szeretik a német nyelvet. De ha ez előnyt jelentene a karrier szempontjából, akkor biztos megérné. De sokkal inkább szívesebben, nagyobb lelkesedéssel szereznék spanyol nyelvvizsgát.



2023. máj. 31. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyiket, ami tetszik.
2023. máj. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Németet
2023. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Németet.
2023. máj. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Már le is írtad a választ. Ha nem tetszik, nincs benne számodra motiváció akkor nem is úgy fogsz hozzá állni. Hiába tudod felnőtt fejjel, hogy hasznos ha utálod. Így csak még jobban megutálod max. Spanyol ha nagyon tetszik akkor legyen az. Ez már csak, ami értékesebbé tesz. Spanyol vagy francia mellett tenném le a voksom. Piaci értékük is van.
2023. máj. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Franciát.
2023. jún. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
De a Spanyol is jó nyelv.
2023. jún. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!