Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy válhat valakiből mentőhel...

Hogy válhat valakiből mentőhelikopter pilóta?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor Eurocopter EC135-öt használnak erre a célra, de nem találtam olyan helikopter pilóta képzést, ahol erre a típusra lehet “jogosítványt” szerezni.


De valahol lehet pl. Bell 206-os gépre (13.5 millió forintért, de ez most lényegtelen)…


Gondolom az adott helikopter típus vezetésének elsajátítása nem elég ahhoz, hogy valaki mentőhelikoptert vezessen… De akkor ahhoz kell?


Kell valamilyen diploma?

Esetleg katasztrófavédelmi szervező, tűzvédelmi és mentésirányítási szakirányon?


Azt tudom, hogy az NKE-n képeznek helikoptereket vezetni képest katonákat, biztos onnan is képeznek át mentőhelikopter pilótává embereket, de biztos vezet olyan út is ehhez a célhoz, amely “egyenesebb” ennél.


Én pl. katona/rendőr nem akarok lenni semmiképpen, de mentőhelikopter pilóta szívesen lennék (persze valszeg nem lennék rá alkalmas, de látható hogy fogalmam sincs ennek feltételeiről).



2023. jún. 4. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudtommal CPL(H), szakszolgálati engedély kell hozzá, aztán felkeresed a mentőket és ha van üres pozi, akkor átképeznek ec135-re.


Sajnos a mentőknek nincs keret meg kapacitás helikopterpilótákat képezni.

2023. jún. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%
Volt katonai pilótákat vesznek fel mentőhelikopter pilótának, mert ide kell sok sok év tapasztalat.
2023. jún. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!