Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elkeserít ez a dolog...mit...

Elkeserít ez a dolog...mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most fejezem be az első évet a gimiben.

Igazából nem mondhatom, hogy annyira fényesen ment ez az év, de sok 5-öst és 4-est is kaptam, persze az első félévben azért csúsztak be 1-esek és 2-esek is.

Ha sikerül elvégeznem ezt a sulit, nagyon szeretnék egyetemre menni, viszont sajnos nem biztos, hogy össze fog jönni.

Anyum azt mondta, hogy csak úgy kerülhetek be államilag támogatott, azaz nem fizetős egyetemre, ha nagyon jó jegyeket kapok folyamatosan, nem pedig 3-asokat, (de egyébként ez nem így van, egyáltalán nem vagyok rossz tanuló) és ha fizetősre kerülök be, azt felejtsem el, mert nem fogja tudni fizetni.

Az egyik tanárom azt mondta tegnap, hogy ha a 9., 10. év egy kicsit rosszabbul is megy, nem kell stresszelni, mert csak 11.-12.-től számítanak a jegyek, ezek nem nagyon, amiket most kaptunk.

Én nem szeretnék csak egy sima érettségivel elmenni dolgozni, mert tudom, hogy a mai világban ez semmire nem elég, de igazából én humán beállítottságú vagyok, azaz az angol és a német nagyon jól megy, épp a héten valamelyik nap kellett egy témakört húzni, amiről szóban kellett beszélni az angol tanárunknak egyenként, és a felelet végén azt mondta, nagyon ügyes voltam, és tetszenek neki a fogalmazásaim, mert nagyon választékosan szoktam írni.


Még 11.-ben összeszedhetem magam, hogy be tudjak kerülni egy nem fizetős egyetemre?

A mostani jegyek tényleg nem annyira számítanak?


2023. jún. 10. 12:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, tudom, hosszúra sikeredett. 😆
2023. jún. 10. 12:40
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Namármost... én szerintem tök hülye vagyok. A gimit tökre leszartam, azt se tudom milyenek voltak az eredményeim.

De érettséginél odatettem magam. Szóval igazából az lenne a taktika, hogy tanulj ahogy tudsz a 4 év során, de majd ha jön az érettségi akkor mindent is adj bele.

2023. jún. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Anyum azt mondta, hogy csak úgy kerülhetek be államilag támogatott, azaz nem fizetős egyetemre, ha nagyon jó jegyeket kapok folyamatosan, nem pedig 3-asokat"


Anyud csak jót akar neked, de kicsit pedagógusabban is hozzáállhatna a témához. Vannak szülők, akik csak fenyegetni tudnak.


Teljesen normális, hogy az általános iskola után hidegzuhanyként ér a gimnáziumi színvonal. Idő kell, hogy felvedd a ritmust.


Ne pánikolj be. Én is kaptam gimiben 9-ben (akkoriban ez még gimnázium 1. osztály volt) év közben 1-est, 2-est, még év végi 3-asom is volt úgy emlékszem. Az átlagom végig 4.3 körül mozgott. Ennek ellenére 5.0-ra érettségiztem, egyből felvettek egyetemre, ahol végig majdnem kitűnő voltam...


Majd belejössz a tanulásba. Az én tanácsom az, hogy a matekot nyomd meg erősen, amilyen erősen csak tudod, és ha nem vagy teljesen hülye matekból, akkor menj matek faktra... Ezen kívül jóformán tökmindegy, hogy milyen tanuló vagy, én a gyerekeimnek a magyart és törit szoktam hangsúlyozni, de mi nem vagyunk természettudós család (van, ahol a biológia-kémia a "családi sláger", orvoscsaládoknál).


Szóval ne pánikolj, ez az év olyan volt, mint amilyen, nem számít tényleg sehová. Élvezd a nyarat és jövőre tanulj szorgalmasan.

2023. jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

❤️❤️

2023. jún. 10. 13:40
 5/11 A kérdező kommentje:

És igen, ezt mondtam én is anyumnak, hogy minden kezdet nehéz, és jövőre biztos, hogy sokkal jobban fog menni minden, mert én szeretek amúgy tanulni, csak sokszor lusta vagyok, (jó, nem sokszor, csak inkább most évvégén) de utazom is minden nap 2 órát oda-vissza, szerintem ez is rátett egy kicsit a rossz jegyek szerzésére.

Nem baj, 11.-től szerintem már érettebb lesz az agyam is. :)

2023. jún. 10. 13:44
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódnod. Ha a továbbtanulás a cél, kezdj el barátkozni a felvi.hu-val. Ott egyrészt le van írva részletesen, teljesen emberi nyelven, hogy pontosan hogy is zajlik a pontszámítás, másrészt van egy kalkulátor is, ahova elég csak beütni pár adatot, és kiadja, hogy mennyi az annyi, harmadrészt pedig megtalálod a korábbi évek pontszámait is.

Pár kivételtől eltekintve nem egy nagy kunszt bekerülni államira, de ha nem lenne elég pontod, akkor is ott a diákhitel, mint megoldás... nyilván egy ógörög-művészettörténet szakra nem biztos, hogy felvenném, mert valószínűleg nem éri meg pénzügyi szempontból, de ha egy piacképesebb képzést nézel, még simán megérheti akár azt is felvenni.

2023. jún. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Üzenem anyudnak, hogy duplázás is van az egyetemi felvételinél.

Tök mindegy miből hányas leszel, ha megnyomsz az érettségin két tantárgyat, ami kell az egyetemhez, akkor fel fognak venni. És nézd meg a szerezhető pluszpontokat, ha például a nyelvvizsgáért sokat számít be az egyetem, arra tanulj még.

Jah és nem kell minden egyetemre 400+ pont. Van ahol 300-350 ponttal is simán bejutsz, vagy még kevesebbel.

2023. jún. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jah én egyébként most érettségiztem, ami számít tantárgy, azokra tanultam, a többivel nem foglalkoztam. Például fizikából örültem, hogy átmentem. Pár hármasom is van.

És 430 pontom lesz körülbelül, ha még kimaxolom a szóbelit.

2023. jún. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy én is humán vagyok, van egy felsőfokú angol nyelvvizsgám, az angol érettségim 96%-os, a magyar írásbelit 95 %-osra írtam.

Ezt a két tantárgyat duplázom.

Ennyi.

2023. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mire te végzel igaz változik a pontszámítás és az egyetemi felvételi a mostanihoz képest, én úgy látom, hogy nagyvonalakban az nem változik, hogy az érettségiket jól meg kell írni, és az utolsó két év érettségi tárgyak jegyeiből minél jobb eredményre törekedni.

Namármost én gimiben 2-3-as tanuló voltam, valamikor utolsó év októberében döbbentem rá, hogy tanulnom kellene, ha valaha egyetemre tervezek menni. Akkor rögtön még kihagytam egy évet gimi után, de egyébként uccsó évet megtoltam, és magyarból 78%-ra, töriből 86%-ra érettségiztem. Szóval duplázással máris sok humán szaknak a ponthatárát elértem volna ezzel az eredménnyel, később emeltet is csináltam évkihagyás után töriből, 75% lett, így még stabilabb pontszámom volt. Azóta elvégeztem egy állami szakot kiváló eredménnyel.


Szóval mégcsak kitűnőnek sem feltétlen kell lenni, tudd, hogy mi az erőséged, mit szeretnél tanulni, nézd meg, hogy az új rendszer szerint oda mi kell, és eszerint készülj. Utolsó két évedben ráérsz erre hajtani, addig is stresszmentesen készülj, és ne szomorkodj, ha valamiből becsúszik egy hármas, ez még semmit se számít.

2023. jún. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!