Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Oké, hogy rengetegen elvégzik...

Oké, hogy rengetegen elvégzik a Kommédia szakot, és millióan kerülnek ki onnan, de mi a teendő ha semmihez nincs tudásom, képességem, és ezt végzem? Tényleg ennyire elkeserítő a helyzet, hogy elvégzem, és sehol sem tudok majd elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Tanulok, komolyan veszem, ezt valójában szeretem is, de be tudom látni, hogy nem nagy megerőltetés. Egy orvosi, mérnöki biztos, hogy komolyabb egyetem, de mit tegyek, ha semmi tudásom sincs? Ezt tanulom, tetszik is, de mindenhol látom, olvasom, mennyire lehordják, plusz kilátástalan helyzetet jósolnak az elvégzése után.

Külöben ez más szakkal is így van, nem?


Nem biztatásra vágyom, nem is lehordásra, inkább véleményekre. Főleg akinek van kapcsolata ezzel, nem csak simán kívülállóként nézi. (De azoktól is szívesen fogadok meglátásokat) Köszönöm!


2016. jan. 5. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez sajnos tipikusan olyan szak, amiben nagyon jónak, nagyon kitartónak, nagyon lelkesnek kell lenned, hogy kitűnj a tömegből és tudj kezdeni valamit. Vagy legyen ismerősöd, aki be tud nyomni valahová...



Egyébként nagy valószínűséggel el fogsz tudni helyezkedni valahol, csak nem biztos, hogy olyan helyen, amit tervezel. Sok álláshoz kell bármilyen felsőfokú végzettség, pl. ügyfélszolgálati, ügyintézői állások.

2016. jan. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Neked nem a tudásod hiányzik, hanem a céljaid. Már úgy kellett volna egyetemre menned, hogy tudod, mit dolgoznál később, miért is van szükséged erre a diplomára, és az egyetemi éveid alatt is a jövődet építed. Muszáj, hiszen maga a szak elvégzése nem biztosít sokat. Megmondom őszintén, ha szóvivőt vennék fel, előbb keresnék egy filozófia szakot végzett embert, mint egy kommunikációsat, mert a vitakészsége nem csak, hogy nem rosszabb az utóbbiénál, de legalább van valami tartalom is abban, amit mond. Emellett engem mélységesen ledöbbent, hogy mennyire tájékozatlanok tudnak lenni a komm-osok a hétköznapi dolgokkal kapcsolatban, és gyanítom, ezzel nem vagyok egyedül.

Ha Te sikeres akarsz lenni, akkor jó kezdet, ha az előbb felvázolt képet megcáfolod, és igényesen képzed magad: attól nem leszel itt szakember, hogy a kötelezőkből levizsgázól. És ebből a szempontból nem egyedi a szakod: én informatikai területen tanulok éppen, sok dolgot kötelezően elsajátítok, de amellett nekem is valamit hozzá kell tennem azért, hogy ne csak értékes munkaerős legyek, de legyen valami, amitől én egyedi leszek, mert ahhoz csak én értek. Találd ki, Te mitől leszel az.

2016. jan. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. jan. 6. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!