Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi másoddiplomát szeretnék....

Jogi másoddiplomát szeretnék. Van lehetőségem állami finanszírozásban tanulni?

Figyelt kérdés
Úgy láttam, hogy csak a Károlin indul állami levelező jogász szak. Azt szeretném kérdezni, ha esetleg a nappalira felvesznek például Pázmányon, akkor át tudok sorolni levelező tanrendre, úgy hogy a finanszírozás megmaradjon? (Minden más Budapesti egyetem is érdekel ebből a szempontból.)

2023. jún. 14. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten valóban csak a Károlin, de vidéken azért van lehetőség Miskolcon, Győrött, Debrecenben... úgyhogy igen, lehetőséged van. Az természetesen nem lehetséges, hogy munkarend váltás során megmaradjon az állami ösztöndíjad.
2023. jún. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha felvesznek mondjuk a Pázmányra nappalis állami finanszírozásos képzésre, és elkezded, attól még újra felvételizhetsz februárban bármelyik egyetem állami finanszírozású levelezős képzésére is. Ha felvesznek, akkor államin kezdheted el a levelezőt, és az elvégzett tárgyaidat elfogadtathatod. Ez a módszer sokkal biztosabb, mint átjelentkezni, mert az átjelentkezési kérelmeket elért minimális tanulmányi eredmények alapján bírálják el, és még ha ez meg is van, akkor is elutasíthatnak helyhiány miatt.


Mindenesetre tudnod kell, hogy államin csak 12 félévet tanulhatsz, így ha az első diplomádra elhasználtál már ebből féléveket, akkor csak a maradék állami félévekkel gazdálkodhatsz, s ezek kimerítése után mindenképpen átraknak költségtérítésesre.

2023. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha még maradt állami féléved, akkor jelentkezhetsz állami levelezősre, pl. a Károli pont jó is, munkával összeegyeztethető is. Viszont államin jogon rendkívül magas ponthatárok vannak, mivel nappalisoknak vannak inkább fenntartva a helyek. Számolni kell olyan 450 körüli pontszámmal.
2023. jún. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha átsorolást kérsz nappaliról levelezőre, bukod az állami finanszírozást.

Amúgy engem a KRE ÁJK-n egy év után átvettek államira levelezőn, pedig kb csak hármas-négyes tanuló voltam csak, messze nem kitűnő. A tandíj itt a legkevesebb amúgy.

Nem akarom befolyásolni a döntésedet, ha a Pázmány tetszik, menj oda nyugodtan, én tandíj szempontjából elég jól jártam azzal, hogy a KRE-n végeztem.

2023. jún. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítőkész válaszokat! Igen ritka egy olyan jogi képzéssel kapcsolatos kérdést találni a gyakorin, ahol tényleg minden válaszoló segít. Tehát még egyszer köszönöm!
2023. jún. 15. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!