Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek történelem és...

Hogyan lehetek történelem és kémia szakos tanár?

Figyelt kérdés
Szeretnék történelem és kémia szakos tanár lenni, gimnáziumban, de nem tudom, hogy milyen egyetemet kell elvégezni, milyen lépései vannak, vagy egyáltalán lehetséges-e, vagy nincsen ilyen szakpár (ha vannak egyáltalán még szakpárok).

2023. jún. 16. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Szépen kérlek, legyen ennél több eszed!

Üdv

egy tanár

2023. jún. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Ma tanárnak amúgy csak a síkhülyék és a mazochisták mennek.
2023. jún. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Nekem anno senki nem mondta: PLS ne legyél tanár!
2023. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Tényleg inkább ne legyél tanár.

Főleg most, amikor leleményesség nélkül simán éhen halsz.

2023. jún. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Miért kell minden ilyen kérdéshez odaírni a véleményeteket a tanári pályáról, amikor senki sem kérdezte?

Mindenki úgy alakítja az életét, ahogy akarja. Manapság a csapból is az folyik, hogy a tanároknak milyen szar dolga van, ha ő ezek ellenére is úgy dönt, hogy tanár akar lenni, akkor tartsátok már tiszteletben a döntését és válaszoljatok a kérdésre, vagy görgessetek tovább.


Kérdező: van ilyen szakpár, történelem és kémia érettségi kell hozzá, legalább az egyik emelt szinten. Budapesten az ELTE-n tudsz tanárira járni, vagy ha vidék is szóba jön, akkor Debrecen, Pécs, Szeged, Szombathely közül válogathatsz. [link]

Illetve az intézményi pontok miatt javaslom, hogy ismerkedj a felvivel, mert jövőre egyetemenként elég eltérő lesz, hogy mire fognak pontot adni és azt ide leírni nagyon hosszú lenne.

2023. jún. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Oke, 5, A kérdező valószínűleg még 16-17 éves kor körül lehet vagy maximum 18. Azért írom le mert nekem tényleg senki nem mondta 18 évesen hogy mennyire szívás Ez és így utólag értékelném. Én is úgy voltam vele hogy száz százalékig biztos vagyok benne, mondjuk akkor még nem is volt ennyire durva a helyzet mint most.
2023. jún. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

kémia-történelem osztatlan tanárszakra kell jelentkezned.

De egyébként én sem ajánlanám.

2023. jún. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen minden választ!
2023. jún. 17. 22:42
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Én sanszosnak tartom, hogy van-e ilyen szakpár, szerintem nagy eséllyel nincs, bár ki tudja.

Minden esetre keress rá a Felvi szakkeresőjébe. Ha indul ilyen szak,ott minden le lesz írva, hogy milyen érettségiket (történelem és kémia) milyen szinten kell letenni.


Ha még sincsen ilyen szakpár, akkor más szakpárt kell választanod, mivel egyszakos tanári szakok nincsenek (ez ugyan nem teljesen igaz, később kifejtem, hogy miért) tehát nem lehet külön-külön a történelemtanárit és a kémiatanárot is elvégezni.

Az előbb említettem, hogy nincseneek egyszakos tanári szakok, ez annyiban nem igaz, hogy vannak rövid ciklusú, 2 félével egyszakos tanári képzések, viszont ezek csak azoknak van, akik már szakirányú mesterszakos diplomával rendelkeznek.

2023. jún. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%
#9: Ha nem is nézel utána, legalább a korábbi válaszokat olvasd el mielőtt válaszolsz.. Van töri-kémia szakpár, be is lett linkelve a felvis ismertető.
2023. jún. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!