Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet átjelentkezni...

Hogyan lehet átjelentkezni egyik karról a másikra?

Figyelt kérdés

Gyógyszerész szeretnék lenni, de a kémiám rossz lett, így nem lesz meg a pontom rá, ezért az orvosi diagnosztikai analitikus karra fognak felvenni, amikor megjelöltem a szakot akkor még tetszett, de már nem szeretnek orvosi diagnosztikus lenni.

Arra gondoltam, hogy kihagyok egy évet, újraérettségizek, de a szüleim mindenképpen azt akarjak, hogy kezdjem meg az egyetemet, bár feleslegesnek gondolom, mert félév pazarlás stb.,de ha megkezdem az egyetemet azon a karon és közben leérettségizek kémiából, akkor, hogy jelentkezhetek majd át arra a karra?

Úgy tudom, hogy 2024-ben lesznek változások a felvételiben ezek mennyire fogják érinteni a gyógyszerésztudományi kart?



2023. jún. 17. 01:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Két sikeresen teljesített egyetemi félév után lehet beadni átjelentkezési kérvényt más szakra, s nyáron döntenek a kérvényedről. A fogadó intézmény határozza meg, hogy a két félévben milyen minimális tanulmányi eredményt kell elérned ahhoz, hogy az átvétel szempontjából egyáltalán megvizsgálják, átvesznek-e. Sajnos ha ezeket a feltételeket teljesíted, akkor is elutasíthatnak helyhiány miatt, s az is lehetséges, hogy csak költségtérítésesnek vesznek át, ami gyógyszerészetin félévente közel milliós tétel. Ha átjelentkezéssel vesznek át, nem kell kémiából újra érettségizned, de mint írtam, ez a módszer elég sok kockázatot rejt magában, s ha nem vesznek át bármi miatt, beleragadsz az orvosi diagnosztikai analitikus szakba.


Egyszóval valószínűleg jobbak az esélyeid, ha újra érettségizel kémiából és jövő februárban a rendes felvételi eljárásban újra felvételizel gyógyszerésznek. Ennek sajnos az a hátránya, hogy az orvosi diagnosztikai analitikus szak sem könnyű, s egyetemi tanulás mellett emelt érettségire készülni elég húzós. Arról nem is beszélve, hogy az államilag támogatott féléveidből is elveszítesz kettőt.

2023. jún. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól leírta az átjelentkezéssel kapcsolatos tudnivalókat. Én is inkább az ismétlő érettségit javaslom és az újra felvételizést. Átvenni szinte kizárólag csak önköltségesre szoktak és az se garantált. Plusz gyógyszerészetit elkezdeni a megfelelő kémia alapok nélkül nem sok jóra vezetne. Igaz, hogy elölről veszik az anyagot, de nem magyarázzák részletesen és nagyon nagy léptékben haladnak, így gyenge kémia tudással valószínűleg nagyon szenvednél.


"Úgy tudom, hogy 2024-ben lesznek változások a felvételiben ezek mennyire fogják érinteni a gyógyszerésztudományi kart?"

Jól tudod és nagyon. Minden egyetem maga fogja megszabni, hogy az intézményi és tanulmányi pontokhoz mit fogad majd el, így az is előfordulhat, hogy még akkor is eltérőek lesznek a pontjaid ha ugyanazt a szakot jelölöd meg más-más egyetemeken. Felvit nagyon ajánlott tanulmányozni ha az újra felvételizés mellett döntesz.

(Valószínűleg amúgy jobban járnál pontok tekintetében ha elmennél dolgozni ebben az 1 évben, mert jövőre a legtöbb egyetem arra is fog pontot adni, ha van releváns munkatapasztalatod.)

2023. jún. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. jún. 17. 10:37
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

Mindenki rosszul írta!

Eltérő a két képzési terület, ezért nem lehet átjelentkezni.

2023. jún. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod rosszul #4-es, a képzési terület azonos (orvosi), a kar különböző, de az átjelentkezés szempontjából nem gond.
2023. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
5. Az egyik képzési terület orvosi, de a másik nem.
2023. jún. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 Nézd meg ezt az oldalt, s ezen egyben láthatod, hogy mindkét képzés az orvosi képzési területhez tartozik, így az átjelentkezésnek nincs akadálya:


[link]

2023. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 És mégis melyik képzési területe nem orvosi? xD Már megint nem tudod belátni, hogy tévedtél..
2023. jún. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!