Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha közúti B kategorias vizsgab...

Ha közúti B kategorias vizsgabiztos szeretnék lenni akkor hol tudnék képzések vagy àllások után keresni?

Figyelt kérdés
Ha igy ahogy van beírom netre + mögé hogy kepzes/állás mindent kihoz csak ezt nem. Hol kellene keresnem?

#állás #vizsgabiztos #képzés #B kategória #Forglami #Állaslehetőség
2023. jún. 17. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is kell egy min. 2 éves B jogsi, jelentkezel oktatònak, annak az ára egymillió forint felett van, HA alkalmasnak nyilvánítanak, mert van teszt, eü, pszichológiai, stb.

Az majdnem egy év. Ezzel párhuzamban, vagy utána elkezdheted csinálni az A,C,E,D kategóriákat, ugyanis egy vb-nek minden kategóriának meg kell lennie. Ha van elég tapasztalatod oktatòként, akkor kihalásos alapon van esélyed bejutni vb-nek. A közlekedési hatóságnál kell jelentkezni.

Szóval biztos nem leszel 25 évesen már vizsgabiztos, mert az még 0 tapasztalat szinte. Nem véletlen, hogy a legtöbb vb közel 60 éves.

2023. jún. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Ha csak B kategóriás vizsgabiztos szertnék, akkor is kell a C D E hogy meg legyen nekem?
2023. jún. 17. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:
IGEN!
2023. jún. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 uhh na ez nem hangzik jol. De ha most ilyen nagy átlagban 17-18 éves gyerekek mögé szeretnék beülni egy átlagos autóba arra miért kell?
2023. jún. 18. 08:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert ez az előírás. Amúgy B jogsit nem csak 17-18 éves gyerekek csinálnak. Mikor én vizsgáztam én egy 40 év körüli pasival voltam, ő is akkor jött először B jogsira vizsgázni. De vannak olyanok akiktől elvették a jogsit, ezért mennek újracsinálni, stb.

Régen úgy volt, hogy oktatòként is kellett az A,B,C jogsi, ma már az oktatáshoz elég a 2 éves B + az oktatòi tanfolyam, de a vizsgabiztosi pálya az kemény, ott mindenből le kell vizsgázni. Nem lehetsz egy pályán sem egyből rögtön vizsgaelnök, előtte az sok sok év oktatás és rengeteg tanulás előzi meg. Ha nem érdekelnek annyira a járművek, hogy mindenből levizsgázz, akkor felejtsd is el ezt a pályát.

Nekem van pár éve jogsim, autóval dolgozom, hamarosan vizsgázok gépjármű mechatronikai technikusi szakmábòl, havonta 2-3 ezer kilométert levezetek, meg most csinálom földmunkagépre a tanfolyamot. Meg akarom tanulni az ilyen nagy gépek kezelését, és utána megyek én is C-re. De pl traktort sose vezettem, de már hívtak arra is, hogy van lehetőségem megtanulni, meg egy kis pénzt is keresni vele. Lehet nem hagyom ki az esélyt, és menni fogok, mert egy kamion azért nem olyan, mint egy kis személyautò. Közben a munkahelyemen is egy jó barátom 3,5 tonnás kisbuszán szoktam gyakorolni, mert már az sem egy személyautò, és igyekszem szoktatni magam a nagyobb gépekhez. Lépésről lépésre megyek, de akinek van mersze az van hogy rögtön B után ugrik is kamionra, és kezdi a tanfolyamot/ettől még lehet jó kamionos/. Én nem vagyok ezért ennyire merész.

2023. jún. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!