Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet feldolgozni,...

Hogyan lehet feldolgozni, hogy nem fognak felvenni az egyetemre?

Figyelt kérdés

A szak amit megjelöltem természettudományos, eddig mindig 280 pont volt a ponthatár, néha ugrott fel 302 körülire. Nos az a helyzet hogy nagyon elcsesztem az érettségiket, teljesen rástresszeltem az egészre. Nagyon készültem az egyetemre, rettenetesen vártam hogy az álomszakomon tanuljak, de most jelenleg 312 pontom van, a szakot 23-an jelölték meg velem együtt, nem hiszem hogy összejön, főleg hogy idén már egységes minimumpont sincsen.

Holnap lesznek a középszintű szóbelik humán tantárgyakból, arra sem készültem sokat, egyszerűen tiszta ideg vagyok nap mint nap emiatt, elment a kedvem az egésztől, minden nap sírok hogy hogy ronthattam el így, és egyszerűen fáj hogy nem fog elsőre összejönni, főleg úgy, hogy ez nem egy tömegszak.

Próbálom magam nyugtatni hogy egy év nem a világ, és hogy senki sem halt még bele abba hogy 20 évesen kezdte el az egyetemet, de nagyon nehéz ezt rendezni magamban. Aki volt már hasonló helyzetben hogyan dolgozta fel?

Nyilván megpróbálom jövőre is, viszont addig ki kellene bírnom hogy ne őrüljek meg…



2023. jún. 20. 03:11
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%

Ha a ponthatár eddig általában 280 volt, neked meg 312 pontod van akkor miből gondolod, hogy nem fogsz bejutni?

A 23 jelentkező se tűnik soknak. Korábbi években hányan jelentkeztek erre a szakra?

A minimum ponthatár eltörlése olyan szakoknál, ahol eddig a rendes ponthatár megegyezett a minimummal azt is eredményezheti, hogy még tovább csökken a ponthatár, szóval tényleg nem értem miért félsz.

Amúgy nem te lennél az egyetlen, akinek nem jön össze elsőre a választott egyetem. Több lehetőség közül is válogathatsz, ha esetleg mégse jön össze az áhított szak. Ha mást nem jelöltél meg, vagy azokra se vesznek fel, akkor még mindig van lehetőséged pótfelvételin jelentkezni valahova. Ha nem akarsz másik szakot kezdeni, akkor elkezdhetsz felnőttképzésen valamilyen szakmát, vagy mehetsz dolgozni is. A lényeg, hogy hasznosan töltsd azt az 1 évet, de arra figyelj, hogy mellette legyen időd készülni az ismétlő érettségi(k)re.

Viszont én továbbra is azt mondom, hogy ne búslakodj előre, mert 30 ponttal a korábbi határok felett vagy.

2023. jún. 20. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
91%

Jajj kérlek ne izguld túl! Tudom nehéz, én se alszok, mert ma fogok szigorlatot tenni 😅


De tényleg nem érdemes. Ez nem versenyistálló, hogy 25 éves korodra kész kell lenned vagy ilyesmi. Szerintem picit alaptalan az aggodalmad, de tudom mit érzel, én is csak 15 ponttal ugrottam meg az előző évek átlagait, és teljesen beleéltem magam, hogy na most tuti meg fog ugrani 20 ponttal... Te is azért felette vagy bőven.


"főleg úgy, hogy ez nem egy tömegszak" ezalatt gondolj arra, hogy biztosan ezzel együtt kevesebb is lehet rá a jelentkező. De megint azt mondom, hogy ne gondold túl.


illetve mindig azt mondom, hogy minden dolog úgy történik ahogy történnie kell, ha te mindent megtettél. Amennyire stresszelsz most (ez tök normális amúgy!) lehet jobb is, ha egy évet pihensz, dolgozol, utazol, esetleg az álomszakmáddal kapcsolatban gyűjtesz tapasztalati tudást - na akkor meg te leszel "előrébb" a szaktársaidhoz képest.


De ne aggódj, az érettségit meg lehet ismételni, nem leng pallos most a fejed felett!


Szerintem bent vagy, csak bízz magadban!

2023. jún. 20. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
90%
Eloszor is egyaltalan nem biztos, hogy nem sikerul. Még ne add fel a remenyt. Viszont ha az erettsegivel mar problemaid akadtak, akkor meg kell tanulnod koncentralni a tanulasra, es hatekonyan tanulni, mert az egyetemen az erettsegi anyag tobbszoroset kell elsajatitanod viszonylag rovid ido alatt. A tanulasba, a vizsgazasokba bele lehet jonni. Ha most nem vesznek fel, akkor itt a lehetoseged arra, hogy nagyon hasznosan toltsd el ezt az egy evet, ami alatt olyan tapasztalatokra is szert tehetsz, ami egyetem alatt nem adodna meg neked. Esetlegesen megerezheted a sajat borodon is azt, hogy miert is volna fontos diplomat szerezned. Vagy eppen ellenkezoleg, olyan dolgok tortennek veled, amelyek arra vilagitanak ra, hogy teljesen masfele kellene elindulnod az eletben. Ezenkivul sok olyasmi is johet egy ev alatt, ami miatt jobb helyzetbe kerulsz az egyetemen kesobb, ha még ugyanez lesz az elkepzelesed jovore is. Utolag fog kiderulni mindaz, ami miatt jo es hasznos lehet majd szamodra, hogy ez a jovo tanev maskent alakul esetleg, mint ahogyan szeretted volna. Peldaul nyugdijba megy egy hirhedten gancsodkodo tanar, vagy talalkozol az evfolyamon a nagy szerelmeddel, vagy egy nagyon jo barattal, akivel nem hozott volna ossze a sorsod, ha korabban kezdesz. Mivel most erettsegizel, ezert meg keves tapasztalatod lehet abban, hogy az elet mennyire nagyszeru rendezo tud lenni. Sokszor jobb iranyba alakitja a dolgaidat, mint ahogyan kepzelted. Biztosan lesz valami hatranya is, ha most nem vesznek fel. Probalj megis az elonyeire koncentralni, es ha kiderul, hogy tenyleg nem vettek fel, higgy abban, hogy ennek igy kellett lennie, mert ez a te celodat fogja szolgalni, es hasznodra fog valni, meghozza hosszu tavon is. Az a baj, hogy most még nem lathatod, hogy ez valoban igy lesz, ezert nem is nyugtat meg teljesen, viszont kesobb egeszen biztosan fel fogod fedezni a nagy elonyeit a helyzetnek. Ido kell hozza es megtapasztalod. Ha talalnal magadnak egy jo szakmat, amit kitanulhatnal kozben, az sosem valik a hatranyodra. Keserges helyett talalj ki egy jo "B" tervet magadnak a jovo tanevre! Sok sikert! :-)
2023. jún. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
15%
Ha valami büfészak, akkor lehet jobb is, ha nem vesznek fel, és elkezdesz egy év alatt egy mérlegképes könyvelőt vagy egy értelmes szakmát, amivel kereshetsz is pénzt, nemcsak a munkaügyibe fogsz ücsörögni majd a diplomáddal. Ha ezzel megvagy, akkor csinálhatsz egy javító érettségit, és mehetsz erre a természettudományos szalra, amire egyébként 312 ponttal felvesznek szerintem, mégha többen is jelentkeztek kicsit, mint tavaly. Egyébként felvin meg tudod nézni. Az más kérdés, hogyha ez a természettudományi szak egy földrajz vagy egy biológia, akkor mennyi értelme van elvégezni.
2023. jún. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem így jársz a legjobban: a leírtak alapján még eléggé kiforratlan a személyiséged, a kiszámíthatóságot keresed, talán ez az "álomszak" is inkább csak menekülés vissza a komfort zónádba. Teljesen irracionálisan, illetve a praktikusságot mellőzve gondolkodsz. Egyrészt nem is ésszel, megfontoltan próbálod elérni a célodat, másrészt nincs kitartásod.


Ettől függetlenül a leírtak alapján valószínűleg felvesznek a szakra, de érdemes a fentieket átfontolnod.

2023. jún. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is fel fognak venni, de ha most nem, akkor majd újraírod az egyik-másik érettségidet jövőre, és kijavítod. No para.


Addig is be tudsz iratkozni valami tanfolyamra, el tudsz menni dolgozni stb.

2023. jún. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
10%
Csinálj egy vállalkozást. 25 éve legjobb döntésem volt. Problem solved.
2023. jún. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
88%
Be fogsz jutni. Azért volt néha magasabb, mert ha 25 jelentkezik és a 25.-nek annyi a pontja, akkor az a határ.
2023. jún. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
85%
Nagy valószínűsségel a leírásod alapján bent vagy.De legrosszabb esetbe is,ha véletlenül nem jönne össze,jövőre újrázol.És lazán megtudod írni az érettségit.Vannak elég lightos részmunka idős állások,azokkal,ha magántanár is kellene bőven tudod fizetni
2023. jún. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
79%

És ha nem sikerül, ki a faszt érdekel? Megpróbálod jövőre újra és újra.


Egyébként ha már ttk, próbálj már kicsit analitikusabban hozzáállni. Nézd meg a felvettek számát az előző években és annak fényében nézz a ponthatárt. Biztos vagyok benne, hogy tavaly is jelentkeztek ennyien (ha nem többen) és mégis a te pontszámod alatt lett a ponthatár. Minden második cikk arról szól, hogy egyre kevesebben jelentkeznek a felsőoktatásba. Szerintem jó leszel.


Ha mégsem, akkor jövőre leszel jó.

2023. jún. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!