Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkeztem egyetemre előbb...

Jelentkeztem egyetemre előbb az államilag támogatott képzésre és utána az önköltségesre és most olvastam utána ,hogyha az önköltségesre vesznek fel van lehetőség átmenni az államilag finanszírozottra,ha megüresedik egy hely. (?)

Figyelt kérdés
Ez csak 1 év után lehetséges vagy, ha valaki mégsem iratkozna be az ő helyére is lecsaphatok első év elején?

2023. jún. 21. 00:00
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
1 ev utan kerheted, de ahhoz eleg jo atlagodnak kell lenni.
2023. jún. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak 2 aktív félév után lehet kérni az átvételt, de a legtöbb szakon elég nehéz átkerülni, hisz ahhoz, hogy téged átvegyenek, valakinek vagy ki kell buknia, vagy át kell kerülnie fizetősre. Így az is előfordulhat, hogy magas átlag esetén se vesznek át.

Szerintem nem érdemes erre alapozni, csak akkor kezdd el fizetősen az egyetemet, ha végig fizetni tudod.

2023. jún. 21. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
1 év után teheted meg, viszont ha a cél az, hogy átkerülj államira, akkor készülj fel, hogy keményen tanulnod kell (és még ötös átlaggal sem lesz fix az átsorolásod). + egyetértek az előttem válaszólóval, ne alapozz erre, lehet csúnya ezt mondani, de nagyon nagyon nagyon kevés esély van rá. Valóban csak akkor vállald be az önköltségeset, ha fixen tudod fizetni végig.
2023. jún. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!