Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki betölti a 16. életévét,...

Aki betölti a 16. életévét, az nem járhat tovább általánosba? Hogy fejezheti be? Milyen lehetőség adódik ilyenkor a tovabbtanulásra?

Figyelt kérdés

A fiam 5.osztályos. Idén hozzájuk bukott egy lány, aki mostanság lett 15 éves.

Nem tudom az okát, miért bukott 3 alkalommal, de biztos nem az esze miatt. Az idén nálunk különösebb gond nem volt vele. A családja elhanyagolja, nem törődnek túl sokat vele. Pedig egy édes, szöszi kislány, akit szeretni és nevelni kellene. Egyszerűen csak bízom benne, hogy neki is van még jövője, hogy nem úszott el minden. Olyan fiatal, de olyan sok ez a 3 év amit veszített.


2023. jún. 15. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem olyan sok az. Van, aki 40 fölött szerez diplomát, és még akkor sem késő.
2023. jún. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Ki mondta, hogy nem járhat?

A tankötelezettség azt jelenti, hogy nem kötelező utána iskolába járnia, illetve az iskola nem köteles benntartani (tehát kisebb kihágásért is eltanácsolhatják).


Nappalira 25 éves koráig mehet. Mondjuk lehet, hogy az általános iskolára van más szabály, de középiskolába 25 éves koráig gond nélkül járhat nappalira.

2023. jún. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 2-es!

Egy 20 éves hogyan járhat nappalira? Mert nem hiszem, hogy beültetnék a 14 évesek közé.

2023. jún. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Régen (pár éve) az volt, hogy legyen meg 16 és a 6. osztály, aztán mehetett Híd-programra.

Én nem tudok jogszabályról, ami ne engedné 16 fölött a nappali általános iskolát.

2023. jún. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3 Nem értem miért vagyok lepontozva, nem okoskodásnak szántam csak érdekelne, hogy műkődik. Oké, hogy lehet de melyik iskola ültet be egy huszonévest kistinik közé? Felnőttek estire járnak már. Vagy ez csak szerintem fura és nem életszerű?
2023. jún. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van dolgozók iskolája is ahová idősebbek járnak általános iskolába a jogosítvány miatt. Ilyen suli van például Újpesten a Bródy Imre Gimnáziumban.
2023. jún. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tegnap mondta egy szülő hogy ezt olvasta. Én is utána néztem, sokat nem találtam, de amit igen, ott én is ezt olvastam, hogy 16 fölött nem járhat.

De akkor még van számára remény ezek szerint.

2023. jún. 16. 15:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Járhat!

16 éves koráig sima általánosba járhat, afelett viszont áthelyezeik a lakóhelyéhez legközelebbi gyűjtő iskolába, ahol általában általános iskolai felzàrkòztatás is szokott lenni. Akár szakmán is maradhat a későbbiekben ugyanabban az iskolában, bár ez nem jellemző, mert az ilyenek általában maximum a 8 álti után lépnek, vagy 16 évesen már az általánost sem hajlandóak folytatni. Persze bízom benne, hogy akit te ismersz az más lesz, és szép jövője lesz!

2023. jún. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor mégsem járhat, mert betölti a 16ot akkor átrakjá ahova te is írod.

Én nagyon reméltem, hogy velünk tudja végezni az általánost. Most azt látom, hogy megszerette ezt az osztályt, és talán ha itt végezhetne, akkor valóban jó irányba fordulna.

De jövőre ha betölti, biztosan nagyon nehéz lesz neki, ha rájön, hogy következő évben már nem folytathatja itt. :(

2023. jún. 20. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!