Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a 6 éves technikum...

Szerintetek a 6 éves technikum megéri?

Figyelt kérdés
Nyelvi előkészítővel indul és utána meg 5 év közgazdaság tehát 21 évesen végeznek a kozepsulival utána pedig külföldön szeretnék elhelyezkedni szerintetek jó döntés?

2023. jún. 25. 11:39
 1/9 anonim válasza:
50%

Jó otlet, de csakis külföldi egyetemen járva. Önmagában semmit nem ér a 6 év, vagyis munkavállaló szempontjából.


Legyen meg a 6 év,

német c1, és a felvételi tárgyak.

aztán irány a hageni egyetem,

online.

2023. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha érettségi után egyből külföldön szeretnél elhelyezkedni, azzal azért számolj, hogy egy magyar pénzügyi-számviteli ügyintéző végzettség kint nem igazán használható, hiszen a technikumban a magyar számviteli és adójogszabályokat tanítják. Szóval ezzel külföldön nem fogsz tudni a szakmában elhelyezkedni.

Pesze ha külföldi továbbtanulás a cél, ahhoz jó alap lehet (de ehhez kell egy C1-es nyelvvizsga is, mert a külföldi egyetem ezt kérni fogja).

2023. jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nemzetközi közgazdaság szóval nem a magyar jogszabályokat fogjuk..
2023. jún. 25. 13:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Nemzetközi gazdálkodást egyetemen lehet tanulni. Melyik technikumot nézted? Hol láttál nemzetközi közgazdaságtan tagozatot?


A technikumi rendszerben ágazatok vannak, azon belül pedig szakmák.

Közgazdaságot a gazdálkodás és menedzsment ágazaton tanítanak.

Ennek az ágazatnak két szakiránya van:

- pénzügyi és számviteli ügyintéző

- vállalkozási ügyviteli ügyintéző

Egyik sem tanul nemzetközi közgazdaságtant.


Nézd meg a szakmajegyzéket: [link]


A gazdálkodás és menedzsment ágazatról itt is olvashatsz: [link]

2023. jún. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem nemzetközi hanem európai közgazdaság elirtam véletlenül és egyébként az andrássyba Egerben indul majd ilyen szak
2023. jún. 25. 15:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezen a tagozaton pénzügyi-számviteli ügyintéző végzettséget lehet szerezni, mely szakképesítés a magyar számviteli és adójogszabályokra épül. Nem nemzetközi adózást és nemzetközi számvitelt (IFRS-t) fogsz tanulni, hanem magyar jogszabályokat.

Emellett betekintést ad a Európai Unió országainak gazdaságába, és tanulmányi eredménytől függően lehet szerezni egy Európai Gazdasági Bizonyítványt.

Viszont ezzel a végzettséggel azért még nem fogsz tudni szakmai munkát vállalni külföldön, mert nem fogod ismerni az adott országok számviteli és adójogszabályait. Ahhoz azért ennél lényegesen mélyebb tudásra van szükség. Ez jó lehet elindulni, de ha külföldön szeretnél gazdasági területen dolgozni, akkor kifejezetten a célország jogszabályait kell megtanulnod. Ezzel a végzettséggel tudsz menni külföldi egyetemre, ahol már elsajátíthatod azokat az ismereteket, amelyek a külföldi gazdasági területen való munkavállaláshoz szükségesek, de ezzel a végzettséggel önmagában még nem igazán fogsz tudni gazdasági jellegű munkát végezni.

A pénzügyi-számviteli ügyintézői végzettség az első lépcső itthon is. Ezzel a végzettséggel itthon is csak a legalapabb gazdasági munkaköröket láthatod el (átutalások rögzítése, könyvelési anyagok előkészítése, asszisztensi munkák). Ha komolyabb munkakörben szeretnél dolgozni, akkor az érdeklődésed függvényében tovább kell tanulnod pl. mérlegképes könyvelőnek, adótanácsadónak vagy pedig egy egyetemen valamely gazdasági szakon (gazd-men, nemzetközi gazdálkodás, pénzügy-számvitel...).

2023. jún. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi és ezt honnan tudod?
2023. jún. 25. 18:48
 8/9 anonim ***** válasza:

26 éve érettségiztem, akkor lettem pénzügyi ügyintéző és képesített könyvelő. Rögtön utána mentem egyetemre, és lettem közgazdász. Aztán megcsináltam a mérleglépest.

Aztán meg a kontrolling szakközgazdász képzést. Több, mint 20 éve dolgozok a szakmában, van némi rálátásom.

2023. jún. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként a pénzügyi és számviteli ügyintéző technikumi képzés a legjobb alap a pénzügyi-számviteli felsőoktatáshoz és a mérlegképes kepzéshez is.

Én nem bántam meg, hogy ezt a tagozatot végeztem anno a középiskolában.

2023. jún. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!