Megéri átmenni estibe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elmúltam már 16, tanulni szeretek és megy is, nagyon jó átlagom van, viszont nem fogok tudni leérettségizni. Technikumban tanulok, tehát az órarendünkben szakmai, érettségi tantárgyak és egy német van, amit úgy tanulunk, hogy a tanár kér meg minket, hogy fordítózzunk, vagyis nincs választott érettségi tantárgy lehetőségem. Órán nem lehet figyelni, mert a hátsó 3 padsor nem tud csendben maradni, aminek a vége mindig kollektív büntetés. A legtöbb tanár nem tud/akar tanítani, ha közöljük vele, hogy nem értjük, elintézi egy “lesz6rommal”.

Mindenféleképpen szeretnék tovább tanulni, esetleg akik jártak estibe, eltudnák mondani a tapasztalataikat?:)



2023. márc. 5. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz, amit írsz, annál jobb az esti. De kb. ugyanaz a színvonal, csak nem kell annyit bejárni.
2023. márc. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak annyi a különbség, hogy az egyik nappali a másik pedig esti. Másképp is tanítanak. Simán lehet hogy olyan osztályba kerülsz, ahol mindenki kétszer annyi idős mint te, stb. Természetesen átmehetsz estire, de ahogy írták is előttem, nem biztos hogy az megoldja a gondod. Inkább maradj nappalin és keress egy jobb iskolát. Én is voltam hasonló helyzetben, nekem ez bevált. Nem volt egyszerű a suliváltás, megszokni az új környezetet, de sokkal jobban jártam vele. Utólag csak azt bánom, hogy nem váltottam sokkal korábban.
2023. márc. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem vesznek át másikba a szakma miatt. Belecsusztam abba az évbe ahol már ez vonatkozik
2023. márc. 5. 17:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Attol meg másik technikumba atvehetnek, nem?
2023. márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nincs hely, +9. kellene kezdeni az egészet. Próbáltam már:/
2023. márc. 6. 00:41
 6/6 gungasam ***** válasza:
73%
Mindenképpen megéri. Esti iskolába csak olyanok mennek akik vizsgázni akarnak , tanulnak, vagyis az osztály nem fog zavarni.Én jártam estire és nem bántam meg.Felnőttek közt tanulni tapasztalatot jelent.
2023. márc. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!