Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes olyan szakmát/ irányt...

Érdemes olyan szakmát/ irányt választani ami nem nagyon érdekel?

Figyelt kérdés

Apámmal beszéltem, most érettségiztem le szoftverfejlesztői szakon, maradok jövő évre (technikusi képzés), és hát vitatkoztam vele, mert azt mondta, hogy még ha nem is érdekel, akkor is nézzél utána, mert pl ha gyárba dolgoznál, meggondolnád magadat lehet, hogy ezt folytasd. Utólag nyilván igazat adtam neki, mert nem mindenkinek adatik meg, hogy azt csinálja amit szeret, ilyen az élet.


Néztem állásokat, és mindenhol jól kell tudni amit csinálsz, szakértői szinten kb. Én meg ezzel odáig nem tudnák eljutni, pont azért gondolkodok, hogy ha pl az egyetemen a kiválasztott szakok nem fognak menni, vagy akár egyetemen kívüli szakmák, akkor megéri olyan egyetemre menni, ahol informatika van, és nem nagyon érdekel, és nincs nagyon ismeretem benne?


Haveromtól tudom, legalábbis egyik ismerőse ezt mondta, hogy minden nap 30 oldalt tanulnak. Most ha belegondolok abba, hogy azt tanuljam órákon keresztül ami nem érdekel, meg nem vagyok olyan jó benne... Mert amúgy magával a programozással nincs gondom, szeretem, csak nem vagyok jó benne, és a hálózati dolgokat nem szeretem nagyon. Az informatika eléggé tág, és hát, ahogy tanultam az info érettségit, nehezen maradtak meg a dolgok, néha elkalandoztam, nyilván visszatértem, de hát nem nagyon érdekel, lehet azért se ment olyan jól.


Mit tegyek?


2023. jún. 26. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd! Meg lehet csinálni, de boldogtalan leszel...


Én a helyedben azt tanulnám, ami szívből jövő és lelkesít!


Ha igazán jó vagy valamiben, akkor nem fogsz éhen halni..!


De nem lehet úgy igazán jónak lenni valamiben, ha az ember nem akarja...

2023. jún. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Az első válaszolónak igaza van. Gondolkodj azért apád ajánlásán és lesd meg azt is, de jobban jár mindenki végül szerintem. Ha boldogtalan vagy a munkahelyeden, akkor életben leszel az, s ott nem biztos, hogy az átlagnál jobb fizetés sokat segít rajtad. Egyszerűen nem fenntartható a helyzet a te mentális állapotod szempontjából. Emiatt inkább jobb, ha olyat választasz, ami hajt és boldogít.
2023. jún. 27. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érdekel az a szakma sosem leszel jó, vagy kimagaslóan jó szakember. Ami a fizetéseden is megfog látszani. Ebben a szakmában végképp nagyon fontos a tehetség az ambíció, az önképzés. Erre kimondottan jellemző, vagy valaki nagyon jó belőle, akár komolyabb végzettség nélkül is, vagy hiaba van akár egyetemi végzettsége nem igazán jó szakmailag, vagy nagyon közepes.

Arról nem beszélve, hogy boldogtalan leszel.

Én a helyedben választanék olyan továbbtanulási lehetőséget, akár technikum, akár egyetem, ami téged érdekel.

Opciók

Válasz egy másik technikumot, ami érdekel érettségivel nappali két év, estin egy év, kettő ingyenes.

Válasz ki egy szakot az egyetemen ami érdekel és próbáld meg teljesíteni a felvételit, akár pótló/javító érettségivel,vagy nyilvvizsga, emelt érettségi stb.

Másik technikumot választasz, ami érdekel és utána annak szakirányban mész egyetemre.

Jelentkezel FOSZK képzésre, ami elvégzése, beleszámit az alapképzésbe/diplomába, ha jó jeggyel végzed el a képzést (4,5)

2023. jún. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne azon törd a fejed, hogy mi nem érdekel, mit nem csinálnál szívesen, hanem azon, hogy mi érdekel, mivel foglalkoznál szívesen. Egy negatív perspektíván való kesergés nem sokat segít: pozitív életcélokat keresgélj, ezen törd a fejed, s ezek elérése érdekében válassz tanulási lehetőségeket.
2023. jún. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2023. jún. 27. 10:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem
2023. júl. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!