Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem szóbeli felvételi?

Orvosi egyetem szóbeli felvételi?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy jövő évtől lesz az orvosi egyetemeken külön szóbeli. Ezt lehet már esetleg tudni, hogy ez ilyen tételhúzós vizsgaszerű dolog lesz, mint az érettségin, vagy inkább ilyen elbeszélgetés, ahol szűrik, hogy ki mennyire való orvosnak?

Előre is köszönöm a választ!



2023. jún. 27. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Nekem volt részem anno szóbeliben, bízz benne, hogy nem olyan lesz. Nekünk két tárgyból volt, kollégák meg sem szólaló kölyke max pontot kapott és hasonlók. Én nagyon nem támogatom, még úgy sem, hogy akkor bekerültem.
2023. jún. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hat ezer százalék, hogy pofára fog menni a dolog, és úgy építik föl, hogy aki lojális a NER-hez bekerül, aki viszont nem, az Magyarországon garantáltan ne tudjon egyetemre járni ezentúl. Sajnos
2023. jún. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
A rendszerváltás előtt is ez volt. Ha rendszerhű voltál, felvettek, ha tök hülye voltál, akkor is, ha meg nem voltál rendszerhű, tudhattál bármit, lehettél született zseni, nem vettek fel.
2023. jún. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is ezt néztem, hogy ha ugyanaz lenne mint az érettségin akkor semmi értelme nem lenne, de amúgy meg ha jól tudom 50 pont jár érte, és azért “pofára” adni 50 pontot nagyon sokat jelent egy orvosin…


Köszi a válaszokat

2023. jún. 27. 20:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4, ha olyan, mint az érettségi, akkor is mehet pofára.
2023. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyámat anno ezért nem vették fel a fogorvosira, holott meg volt hozzá a pontja, csak nagyapám nagy rendszerkritikus volt és ezt tudták is...
2023. jún. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#5 amúgy jogos:DD
2023. jún. 28. 23:40
 8/8 anonim ***** válasza:
22%

Végül is van értelme, hogy megnézik, kinek finanszírozza az állam a tanulmányait. Annak, aki valószínűleg elvégzi, vagy annak, akiből a hozzáállása alapján nem feltétlenül nézik ki? Talán látni fogják, ki az empatikus típus, és ki az aki pszichopata, nem való erre a pályára. Meg az is szempont lehet, hogy itthon maradjon az illető, ne akarjon egyből Nyugatra húzni. Akkor tanuljon Nyugaton, a saját pénzén vagy hitelre.

Persze, ez sokaknak unszimpatikus hozzáállás, de szerintem fönn számba veszik ezeket a dolgokat.

2023. jún. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!