Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ha programozó...

Szerintetek ha programozó akarok lenni, fontos egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Vagy elég lehet egy jó tanfolyam is?

Munkahelyen lenezik azt a programozót, akinek nincs diplomája?


Ha fontos egyetem, akkor melyiket ajánljátok, amelyiken a gyakorlat is jó?


2023. jún. 29. 13:07
 1/5 anonim válasza:
67%

Én csak olyan programozói ismerek, aki tanfolyamot végzett.

Egyébként meg nem az alapján ítélnek meg a jobb munkahelyeken, hogy milyen végzettséged van, hanem, hogy hogyan végzed a munkád. Ahol nem így van, onnan lépni kell

2023. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, feltétlen szükséges, előírás hozzá az egyetemi végzettség,de ártani semmiképp nem árt, ha van egyetemi végzettséged.

A programozás az nem feltétlen képzettség függő. A programozásnál különösen fontos a tehetség, az affinítás, az ambíció és az önképzés.

Vanak olyanok, akik szinte komolyabb képesítés nélkül kiváló programozók, nagyon tehetségesek és komoly munkákat/feladatokat/projekteket kapnak. Vannak olyanok, kik diplomások, vagy netán mesterképzettek, akik a szakmai gyakorlatban középszerűek, vagy gyengébbek az ilyenek többsége általában tanít.

Az őstehetségek általában referencia anyagokat készítenek.

Nekem is van egy ismerősöm, aki már 17-18 évesen, úgy programozott, hogy csak ámúltak, van aki azt mondta neki, hogy van hová fejlődni, de sok egyetemet végzett megirigyelhetné...

2023. jún. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

A kettes válaszolóval egyetértek, nem szükséges hozzá egyetem, de azért egy diploma sosem hátrány. A programozás egy különleges mondhatni speciális világ, amibe vagy valaki nagyon jó, vagy valaki nem. Ha valaki nagyon jó az diploma nélkül is megállja a helyét. Ha valaki nem jó az meg diplomával se nagyon tudja megállni a helyét. A legtöbb "nem jó" az általában tanít.

Jó programozó= tehetség, önképzés, szorgalom, affinitás ezek közül az egyetem nem mindent tud megadni.

2023. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

5 éve igaz volt, hogy elég a tanfolyam is, ma már jóval kevésbé. Válság volt és van is még. Az IT cégek jóval kevesebb junior fejlesztőt vesznek fel, mint pár évvel korábban. 5 éve elképzelhetetlen volt az, hogy valaki egy SZTE-n vagy PTE-n szerzett diplomával ne talált volna állást 1 hónapon belül. Most én személyesen ismerek 3 olyan pályakezdőt, akik legalább 3 hónapja nem találnak munkát frissdiplomásként. Nyilván van ennél bőven rosszabb helyzet is, de mondom: pár éve ez elképzelhetetlen volt.

És nyilvánvalóan életbe lép a kereslet és a kínálat törvénye: eddig pozícióból volt több, programozóból kevesebb, ezért lényegében azt is felvették programozónak, aki egy HA függvényt meg tudott írni Excelben, és inkább betanították házon belül. Most programozóból van több, így a munkáltatók válogathatnak, ahogy meg is teszik: tapasztalat, bérigény és persze végzettség alapján is. És egy diplomás programozót hamarabb behívnak interjúra, és hamarabb fel is vesznek, ha minden más megegyezik.

2023. jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Szabadúszóként vagy havernál el tudod magad adni diploma nélkül is, ha jó referenciáid vannak.


Ha nagyvállalatnál akarsz dolgozni, akkor alap a BSc.

2023. jún. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!