Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tomori Pál Főiskola, vagy...

Tomori Pál Főiskola, vagy Wekerle Sándor Üzleti Főiskola?

Figyelt kérdés

Lécci ne írjátok, hogy nem jók, meg menjek máshová. E kettő közül szeretnék választani, és a véleményeteket kikérni.


Esetleg ha valakinek tapasztalata van bármely(fennt leírt) intézménnyel kapcsolatban, neki is várom a hozzászólását.


2023. júl. 1. 17:52
A kérdező szavazást indított:
Tomori Pál Főiskola
Wekerle Sándor Üzleti Főiskola
5 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%
Tök mindegy, munkát úgyse nagyon fogsz kapni itt szerzett diplomával, úgyhogy válassz szerint hogy hol jobbak a bulik.
2023. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
A Wekerle Budapesten van ugye? Akkor az.
2023. júl. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem a bulik érdekelnek, hanem, hogy felvegyenek, és tisztességgel végig tanult évek után lediplomázhassak.
2023. júl. 1. 18:04
 4/17 anonim ***** válasza:
26%

Mint utaltak rá, szerezhetsz diplomát ezeken a sulikon, de értéke kb 0. Nyugodtan tekintheted úgy magad, mint akinek nincs diplomája, kb sztem egy OKJ-vel egyenértékű a TP és a WSÜF.


De ha tényleg csak a wc-papír kell, amire diploma szó van írva, akkor nézd meg, melyik van közelebb hozzád, vagy hol van ismerősöd. Nézd meg az operatív tantervet. Esetleg azt, melyik az olcsóbb...


Kutya és eb közül nehéz választani... (hogy erősebb szavakat ne használjak)

2023. júl. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

Ha van ismerősöd, aki diploma után felvetet egy céghez, akkor bármelyiket választhatod, nincs különbség.


Ha viszont nincs protekciód, akkor ezekkel a diplomákkal egy álláspályázaton sajnos nem rúgsz labdába a nevesebb közgazdasági egyetemeken végzettekkel szemben. Borzasztó frusztráló, elkeserítő dolog ám hosszú hónapokon át sorra írni az álláspályázatokat, amelyek egytől egyig sikertelenek. A munkáltatók körében ugyanis óriási negatív előítélet van ezekkel a képzőhelyekkel szemben, függetlenül attól, hogy ezek az előítéletek mennyire jogosak vagy jogtalanok. Én a helyedben inkább újraérettségiznék, ha muszáj, hogy bekerülhessek egy jobb egyetemre. Így ugyan egy évet vesztesz, ám legalább utána nem kell megtapasztalnod a sorozatos falakba ütközést, aminek az lesz a legvalószínűbb végső következménye, hogy egy olyan állást leszel kénytelen elfogadni, amelynek nincs köze a diplomádhoz. Elmehetsz például ügyfélszolgálatosnak vagy valami hasonlónak, miután kifizettél egy csomó pénzt tandíjra és elvesztegettél 3-4 évet az életedből.

2023. júl. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Én a Tomoriról tudok nyilatkozni. A hallgatók szerintem kb. 90%-a levelezős, és a legtöbben már az adott szakmában dolgoznak, csak kell nekik a diploma. Vannak, akik pedig már úgy jönnek ide, hogy van diplomájuk más területen. Biztos nem olyan színvonalas az oktatás, mint egy nagyobb egyetemen, de a fölösleges szivatás nem hiányzik már mindenkinek munka, család, stb. mellett, főleg, ha csak a "papír" kell. Az oktatás elég gyakorlatias. Nekem a BGE-vel is volt tapasztalatom, és a hallgatók ott sem voltak "okosabbak", ellenben sokkal nagyobb volt a stressz.
2023. júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

5-ösnek és 6-osnak is köszönöm.

Mindannyiótok mást írt, és bár én is jobban örülnék egy BGE-s diplomának, de ahogyan előttem is írták, ott sok a "szivatás", a stressz, és nem tudom, az nekem való lenne e.

2023. júl. 3. 08:10
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
#7: Ha nem bírod a stresszt, akkor valószínű, hogy végzés után a gazdaságtudományok terén a versenyszférában való esetleges munkavégzés is nehézségekbe fog ütközni. Ezen a területen nagy szerencse kell a nyugis munkahelyhez. A legtöbb ilyen munkahelyen sok a feszültség, a presszúra, a határidők miatti idegeskedés, a munkahely megtartásának bizonytalansága.
2023. júl. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#8: Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, természetesen mindenhol van stressz, akár egyetemen, akár munkahelyen, csak nem mindegy, hogy mekkora, vagy mennyiben tesz hozzá a tudásodhoz pl. az, hogy ezáltal színvonalasabb az oktatás.


Én elhiszem, hogy pl. a BGE sokkal hasznosabb diplomát ad, mint a Tomori, de amikor én ott elkezdtem tanulni, akkor (előzetes tájékoztatás nélkül) mi, levelezősök online formában kezdtük el a képzést, és az online vizsgákon sokkal nagyobb szivatás volt, mint a nappalisoknak bejárósként, mindezt úgy, hogy nem mi kértük az online oktatást. Elég nagy volt szerintem a bukási arány, az oktatók többsége pedig nem volt túl segítőkész, pl. nekünk, levelezősöknek is sokszor csak hétköznapi vizsgaidőpontok voltak meghirdetve, de olyat is tapasztaltam, hogy egy oktató egy tárgyból vizsgakurzust egyszerűen elfelejtett meghirdetni, és nem tudtunk vizsgázni. Óriási volt a fejetlenség. Nem akarom a BGE-t szidni, csak én azt tapasztaltam, hogy nem voltak rugalmasak.

2023. júl. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Még azt hozzátenném, hogy attól is függ, hogy levelezőn vagy nappalin végeznéd, illetve ez lesz-e az első diplomád. Ha igen, és a Tomorit vagy a Wekerlét választod, akkor szerintem a végzettséged melletti plusz dolgokra jobban kell koncentrálnod, hogy kiemelkedj, és fel tudd venni a versenyt a többiekkel, de ha ez meglesz, akkor később már nem leszel nagy hátrányban, amikor a munkatapasztalat fog számítani.
2023. júl. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!