Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME biomérnöki szakon mennyi...

BME biomérnöki szakon mennyi előzetes biológiatudás szükséges?

Figyelt kérdés
Beírtam a vegyészmérnökit is és lehet elszúrtam a tárgyválasztást mivel a kémia és a biosz egyaránt érdekel de biológiából sajnos nem érettségiztem. Szerintetek mennyire lenne lehetetlen így megtanulni meg behozni az elmaradást? Ugyanide, mennyire hasonló a két oktatás? Mert ahogy néztem például biomérnökin is elég sok kémia van csak több biosz, ezek érdekelnének még😊

2023. júl. 2. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kémia és biológia oktatását is az elejéről kezdik el, elmondják mi a pH, mi a mitokondrium. A tananyag kb 2/3 ugyan az a két szakon.

Én kémia és matek emeltet csináltam és elvêgeztem a BME biomérnökit 5-ös diploma átlaggal. Egy évvel felettem járt egy gyerek aki emelt infot és matekot csinált és elvégezte (vegyész). Évfolyamtársam emelt fizikát és matekot csinált és ő is elvégezte. Ha van bármi egyéb kérdésed válaszolok szivesen.

2023. júl. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kedves válaszolótól szeretném kérdezni, hogy biomérnökként milyen a helyzet bérezés és elhelyezkedés szempontjából? Persze tudom, hogy nem minden a fizetés, mert az a fő ha szeretjük, amit csinálunk. Csak érdekel, hogy megérné-e belevágni esetleg ebbe szakba.
2023. okt. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha ez érdekel akkor az MSc szinte kötelező, MSc mellett lehet dolgozni. BSc alatt van kötelező nyári szakmai gyakorlat (6 hetes) ha elmész egy kis céghez és ott fogsz kapni fizetést, szakmai gyak után a kis cégek sokszor megengedi, hogy náluk maradj és náluk írd a BSc-s szakdolgozatodat. MSc alatt is tudsz náluk dolgozni és az MSc után is náluk maradsz akkor magas lesz a kezdő fizetésed. Ha csak MSc alatt kezdesz munkát keresni és MSc után a cégnél maradsz akkor is magas lesz a kezdő fizetéses. Ha teljesen kezdő leszel akkor alacsony.


Sokan meg fognak gyilkolni, de teljesen kezdőként ha nem adnak 400ezer netto-t akkor nem szabad elfogadni a munkát.

nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!