Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire lehetséges egyetem...

Mennyire lehetséges egyetem mellet dolgozni ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeptemberben valószínűleg ELTE programtervező informatikusi szakára fogok járni (473 pontom van).

Most végzősként végig jártam dolgozni és végig tudtam csinálni, mivel volt egy nagyon jó főnököm, mindig rugalmasan kezelte a beosztásomat, mert tudta, hogy tanulnom is kell meg edzésekre is járok, viszont nem pesti vagyok, szóval itt már nem fogok tudni dolgozni,



2023. júl. 6. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha szerencséd van fel tudod úgy venni az óráid hogy 3 napra besűríted esetleg 4. nap félig szabad úgyhogy diákmeló végezhető nappali mellett.
2023. júl. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, hova jártál idáig, de azzal számolnod kell, hogy az ELTE programtervező informatikus szakja terhelés szempontjából nem kismiska. Nem elég az órákon ott lenni, hanem rengeteg a házi feladat, amelyeket hétről hétre végig kell csinálni, nem is szólva a zárthelyikre és később a vizsgákra készülésről. Legalább annyi otthoni munkaórával kell számolnod a szorgalmi időszakban, ahány tanórád lesz. Úgyhogy én a helyedben nem blazíroznék azzal, hogy akárcsak félállásban is dolgozni próbálok az egyetem mellett. Túl nagy a kockázata annak, hogy nem fogod bírni, s emiatt kihullasz az egyetemről. Inkább azt javaslom, hogy legalább az első évben semmi mással ne foglalkozz, csak az egyetemi tanulmányaiddal, s így biztonsággal megtapasztalhatod, hogy mennyi munkát tudnál mellette elvégezni. Megmondom előre: hacsak nem vagy valami szuper tehetséges, akkor bizony csak nagyon keveset.
2023. júl. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az nekem perpillanat nem opció, hogy ne dolgozzak egyetem mellet.
2023. júl. 6. 14:38
 4/10 anonim ***** válasza:
14%

if mellet=mellett then

begin nyelvtan házi

end;

2023. júl. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#3: Hú, hát akkor nagy fába vágtad a fejszédet. Célszerűbb lett volna valahova levelező vagy távoktatásos képzésre jelentkezned bármilyen informatikus szakra; vagy legalább az ELTE-n nem nappalira, hanem esti tagozatra menni, bár őszintén szólva az nem tudom, hogy házi feladatok és zárthelyik tekintetében az esti tagozat mennyivel kevésbé kemény. Egy biztos: ha nappalin maradsz, sajnos nem kerülheted el, hogy az órák utáni és az órák közötti idődet nagyrészt a házi feladatokkal és az előadásokon elhangzottak megemésztésével töltsd. Ez egy rettentően matekos szak, törni kell a fejed a rengeteg kapott feladaton rendesen, minden nap. Már csak a saját érdekedben is, mert ha nem tréningeled és élesíted az agyad kitartóan nap mint nap, nem gyúrod magad a matekkal, akkor a zárthelyiken esélytelen leszel. (Ez alól egyetlen kivétel persze, ha matekzseni vagy.) Hiába a magas bekerülési pontszám, sokan kibuknak.
2023. júl. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

"Az nekem perpillanat nem opció, hogy ne dolgozzak egyetem mellet"


Jó hát akkor neked perpillanat nem opció hogy elvégezd ezt a szakot, mert azért ez nem olyan hogy 10 perc készüléssel megcsinálod a tárgyaidat. Bye

2023. júl. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Tök jó, hogy szeretnél dolgozni, edzeni, de mindent IS nem fogsz tudni emellett a szak mellett csinálni. De ezt már előttem is írták. Én valamennyivel könnyebb szakra járok, de nagyon sok embernél látom azt, hogy buknak össze vissza rendszeres tanulást igénylő tárgyakat, akik az első évben elkezdtek rendszeresen dolgozni. Az első év arról szól, hogy beleszoksz az új közegbe, elég kihívás lesz ez ezen a szakon. Arról nem beszélve, hogy lehet, hogy fel sem fogod tudni úgy venni a tárgyaidat, hogy az neked jó legyen.
2023. júl. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor ez semmilyen szinten nem kivitelezhető
2023. júl. 7. 23:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor először dolgozz, gyűjtsed a sok pízt, aztán irány az egyetem.
2023. júl. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Második félévtől, méginkább a második évtől kezdve szerintem tudnál dolgozni. Az eleje valóban problémás mert egyből belecsapnak a lecsóba és viszonylag nagy az ugrás a középsulis szinthez képest, meg hát a nagy szabadságot sokan nem tudják helyén kezelni. Itt én inkább a diákhitellel élnék. Illetve ahogy említette egy másik válaszadó is, ki is hagyhatsz egy évet és spórolhatsz az egyetemre.


De amúgy nem kell annyira megijedni, sokan dolgoznak nem csak a PTI, de a matek/fizika/gpme szak mellett is. Meg nem kell feltétlen melózz, hogy pénzt keress. Tarthatsz magánórákat a szaktársaidnak, középiskolásoknak, esetleg adhatsz vérplazmát,illetve ösztöndíj (tanulmányi és szociális) is van.


Egyébként meg elismerésre méltó, hogy középiskola mellett is dolgoztál, illetve az, hogy ennyire magas lett a felvételi pontod, az extra nehezítés ellenére is. Ehhez gratulálok!


Sok sikert!

2023. júl. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!