Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan egyetem, szak ahova...

Van olyan egyetem, szak ahova be lehet kerulni angol emelttel, a tobbi erettsegi kozep, informatika a valasztott es igy 380 pont az osszes pontduplazassal (matek es angol lett duplazva). Potfelveteliben gondolkozom, lehetseges igy valahova bekerulni?

Figyelt kérdés

2022. jún. 2. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kijön a pótfelvételi kiírás, megnézed a meghirdetett szakokat és tudni fogod hová tudnál bejutni. a PONTHATÁROKAT IS MEGNÉZHETED A FELVI-N.
2022. jún. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

#1: A pótfelvételi meghirdetésekor nem fogja tudni a kérdező csak azt, hogy hová jelentkezhet egyáltalán. Az esélyeiről fogalma sem lesz, mert nem tudhatja, hányan jelentkeznek a megmaradt helyekre. A pótfelvételi ponthatárai sokszor köszönő viszonyban sincsenek a rendes felvételi ponthatáraival. Van, ahova mindenkit felvesznek, aki eléri az állami minimum-határt, és van, ahol magasabbnak jön ki végül a ponthatár, mint a rendes felvételin volt.


Egyébként 380 pont szerintem a pótfelvételin meghirdetett szakok többségére elég lesz.

2022. jún. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
fölviponthu, bró
2022. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2

pótfelvételin minimum olyan ponthatár lesz, mint most, nem lehet alacsonyabb!

Kérdező: nézd meg a mostani ponthatárokat, ahol max 380 a ponthatár és meg is hirdetik pótfelvételin, azokra van esélyed, de csak egy szakot jelölhetsz meg.

Angol emelt sok szakra jó, az érdeklődési körödtől függően keresgélj.

Pl. bölcsész szakok, (fizetős) jog, gyógypedagógia ami szóbajöhet vele. Persze egyetemtől is függ, elég más ponthatárok voltak ugyanazon a szakon is. Vagy az kb. mindegy melyik város/egyetem?

2022. júl. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!