Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Július 26-án derül ki a...

Július 26-án derül ki a felvi, jelenleg Szegeden élek, de csak Budapestre adtam be, szerintetek költözzek?

Figyelt kérdés

A tavalyi ponthatárokat tekintve jó eséllyel be fogok kerülni valamelyik karra ahová jelentkeztem.


Még nem laktam Budapesten, az volt a terv, hogy majd vonattal feljárok, mert levelező szakra adtam be.


Viszont erősen gondolkozok, hogy lehet hogy sodródni kéne az árral. Új város, új impulzus, új barátok, esetleg munka miatt kollégák akikből barátok lesznek.


Szerintetek érdemes lenne felköltözni?

Budapesten is munkát vállalnék suli mellett ugyanúgy a hétköznaponként.


Van aki esetleg szegedi?

Jó Budapesten élni? Vagy jobb távol maradni és csak átutazóban élvezni a várost?


2023. júl. 6. 15:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Nos, ha egyetem mellett dolgozol is, akkor hogy tervezted a fel-le utazást? Alig lesz arra időd, hogy hazautazz, mert alvás és utazhatsz is vissza.

A helyedben talán inkább abban gondolkodnák, hogy az első félévben néznék valami albérletet és addigra kitapasztalod, milyen hely Bp, mennyire tetszik.

2023. júl. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát az a gond, hogy ha levelezős leszel, nem leszel jogosult kollégiumi ellátásra, s egy normális, rendes albérleti szobát Pesten nem fogsz megkapni havi 80 ezer plusz rezsi, azaz kb. havi 100 ezer alatt. Erre jön még rá a helyi bérlet havi 10 ezer forintja. S ennyivel jobb kereseted a pesti diákmunkából nemigen lesz, mint ha Szegeden maradsz. Más szóval kevesebb pénzed lesz, amit magadra költhetsz. Neked kell eldöntened, hogy ez megéri-e neked, cserébe a több kulturális és szórakozási lehetőségért.
2023. júl. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell eldöntened, egyáltalán szeretnél-e máshová menni. Mert ha a szakmádban találnál Szegeden munkát, akkor felesleges.


Ha egyébként is Budapestre költöznél, akkor nem ezen múlik.

2023. júl. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Teljes idős munkát vállalnék, nem diákot. 24 éves vagyok. Csak tovább szeretném képezni magam ezért jelentkeztem egyetemre
2023. júl. 6. 15:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#4: A teljes munkaidős munkával az lehet a gond, hogy a legtöbb levelezős képzés konzultációi péntek-szombatokon vannak, s nem biztos, hogy a főnököd minden második pénteken elenged szabadságra. Illetve ha rögtön ezzel állsz elő az álláskeresésnél, nem lesz könnyű dolgod. Persze van néhány egyetemi szak, ahol kizárólag szombatokon van konzultáció, ez esetben ez a probléma nyilván nem merül fel.
2023. júl. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5/


Na ezt pl, nem tudtam.


Az eszembe jutott, hogy gondolom vizsgaidőszakban lesznek hétköznap vizsgák, ami szívás, mert ugye akkor fogok dolgozni is és nem tudom lesz-e elegendő szabadságom rá.

Főleg, hogy most ha szeptember körül kezdenék dolgozni, akkor időarányosan erre az évre már nagyon kevés szabadságom lesz.


Ez most kicsit lelombozott, mert erre nem számítottam egyáltalán amit írtál.

2023. júl. 6. 16:50
 7/13 anonim ***** válasza:

A szabadság megoldható... elvben...

Az alapszabi 20 nap, ami időarányosan 5 nap.

Ha esetleg épp legalacsonyabb kategóriába esel, ezzel kalkulálhatsz...


Annyi a szitu, nem mész kirándulni, meg utazgatni, hanem minden szabinap elmegy a vizsgákra.


Persze egy dologgal nem árt kalkulálni: van-e a munkáltató által kötelezően kiírt szabadság, mert akkor bukik ez, és akkor fizetés nélküli szabira mehetsz csak el.


Egy másik kérdés:

ok, megoldod az órákon való részvételt, ok, megoldod a vizsgákat... Na de mikor akarsz tanulni? Mindent egy napra, vasárnap akarsz besűríteni, vagy minden nap munka után, holt fáradtan?

És akkor arról nem is beszéltünk, hogy a tervek arról szólnak, hogy vonatoznál...


Mégis így mire marad időd és energiád?


Amúgy tanulni is akarsz vagy csak a papír érdekel a levelezőn? Ez nagyon nem mindegy!

2023. júl. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#6: Nézd meg a felvi.hu-n, hogy a választott levelezős képzésen milyen a konzultációs rend. Ahogy mondtam, a legtöbb olyan, hogy kéthetente péntek-szombaton vannak az órák, ami nagyjából azt jelenti, hogy félévente 7 péntekre kellene, hogy a főnököd elengedjen szabadságra. Persze sok helyen nem kötelezik a levelezős hallgatókat a konzultációkon a megjelenésre, csak nyilván egy kicsit nehezebb dolgod lehet a tanulásban, ha nem jársz órákra. A vizsgázást illetően pedig egyetemtől függ, hogy kiírnak-e szombati vizsgákat a levelezősöknek vagy sem. Van, ahol sajnos együtt vizsgáztatják a levelezősöket a nappalisokkal, hétköznap. De nem mindenütt.
2023. júl. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es

Tanulni akarok persze, lépni akarok feljebb a fizetési ranglétrán. Gazdaságtudományi irányba mennék tovább amúgy.

Apukám és anyukám is csinált 2. diplomát levelező szakon, úgy hogy dolgoztak mellette, szóval nem gondolom, hogy kivitelezhetetlen lenne. Bár most itt az információk alapján amiket írtatok kicsit elbizonytalanodtam, hogy ez mennyire lehet gördülékeny.


8/

Köszi, ~20 nap és kiderül, hogy hova vesznek fel, utána ezeket kiderítem, már amit írtál konzultációs rendet. Nekem erről tényleg semmi fogalmam se volt.

Vidékről feljárva könnyebben tudnám kivitelezni, mert itt át tudnék menni félállásba is. Viszont annyira nem szeretek már Szegeden élni, ezért agyalok a költözés gondolatán.


Albérlet miatt Budapesten teljes munkaidős állást keresnék, de ez így nem tűnik megoldhatónak a suli mellett.

2023. júl. 6. 17:19
 10/13 anonim ***** válasza:

Kicsit túlkomplikáljátok ezt a levelezős tanulást munkával, mintha vmi megoldhatatlan feladat volna.

Én is elvégeztem egy 3 éves BA szakot úgy, hogy semmi extra meg pótszabim se volt, csak w minimum. A kulcs, hogy normálisan kell tanulni szorgalmi időszakban is, munka után napi 1-2 órát érdemes tanulni, hétvégente többet is. Vannak jegymegajánló zh-k, meg van szombati vizsga is hirdetve valamelyik tárgyból, ha nem is mindből, így igyekezni kell a szombati napokon vizsgázni, és tanulni, hogy ne kelljen erre is szabi. Én mindig megoldottam, hogy éppenhogy szűkösen kiteljen a szabi. Egyébként táppénz is van vészesetben.

2023. júl. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!