Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Maradjak ilyen esetben Bécsben...

Maradjak ilyen esetben Bécsben vagy költözzek Budapestre? (Vajdasági vagyok) 19/L

Figyelt kérdés

Bécsben élek július óta. Anyum kb 12 éve itt él és mostanra már én is kijöttem, mivel Szerbiában nem voltak lehetőségeim és a nyelvet is alig beszélem.

Viszont amióta itt vagyok, anyum tönkretesz lelkileg. Minden nap részeg és kontrollálni próbál. Nem érzem magamat teljesen szabadnak annak ellenére, hogy külön albérletben élünk. Próbáltam neki segíteni. Nem működött.

A másik, hogy takarító munkán kívül másra nem vagyok jó és csak az angolt beszélem a magyar mellett megfelelően. A pénz jó/elegendő, de nem a legjobb ilyen munkával. Sok fajta segédmunkára jelentkeztem, de csak 1 helyre vettek fel, hétfőn kezdek. Barátokat sem tudok szerezni, szóval neten próbálkozom.


Ezért gondolkodtam el Budapestről. Ha jól hiszem, talán 3x jártam ott. Okj tanfolyamra járhatnék, hogy ne legyek egész életem folyamán segédmunkás, nem kellene németül kommunikálnom és hasonlók… Egyetemre azért nem mennék, mert nagyon gyenge a motivációm a dolgokhoz és okos sem vagyok.

Amiben biztos vagyok, hogy a családtagjaim lebeszélnének egy újabb költözésről, amit megértek, mert necces minden kezdet. Legelőször biztosan a fizetéssel lenne a legnagyobb problémájuk, de van biztos anyagi hátterem.

A későbbiekben érdemesebb lenne Budapestre költöznöm?



2021. szept. 22. 16:59
A kérdező szavazást indított:
Maradj Bécsben
Most költözz Budapestre
Költözz később Budapestre
21 szavazat
 1/8 anonim válasza:
83%

Én inkább menekülök innen, te meg jönnél ide. :D Szerintem maradj Bécsben!


Bár, van aki itt is jól él. Döntsd el te.

2021. szept. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ibw4x ***** válasza:
84%
19 éves, nagykorú ember vagy. Szüleidnek nincs beleszólása már, rajtad múlik.
2021. szept. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
OKJ-s képzések megszűntek Magyarországon. Más formában lesznek elérhetőek a képzések. Előbb érdeklődj, mielőtt váltanál. Én is maradnék ott.
2021. szept. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Maradj ott, tanuld meg a nyelvet, spórolj össze pénzt és utána költözz el a szülöktöl, de maradj Bécsben
2021. szept. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Ha jól beszélsz angolul,inkább arrafelé tájékozódj.Igaz,hogy már munkavállalói vízum kell,de egymillio munkahely betöltetlen,biztosan találnál munkát, és később sem lenne nyelvi akadálya annak,hogy képesítést szerezz.A közigazgatás,a szociális ellátó rendszer stabilan jól bejáratott módon működik,nem változik az aktuális szabályozás hetente,vagyis kiszámítható az élet.Most,hogy lasszóval fogják a dolgozókat,a bérek is emelkedtek.Én biztos,hogy semmi pénzért nem mennék Magyarországra dolgozni,inkább Ausztriában maradnék,legfeljebb másik városba költöznék,hogy elég távol legyek anyámtól.
2021. szept. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Először is ha nem függsz tőle anyagilag akkor szakítsd meg anyáddal a kapcsolatot, másodszor pedig állj neki nyelvet tanulni és amint kicsit feltornázod - anyanyelvi környezetben hamar menni fog - máris tövbb lehetőséged lesz. Ha tudsz szakmát tanulni, akkor ragadd meg a lehetőséget.
2021. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Ennyi ballib nemzetellenes embert te jó isten. Kérdező ne hallgass rájuk. Magyar vagy, gyere nyugodtan Budapestre. Én is vajdasági származású vagyok, előbb szegeden majd most már Pesten élek. Soha el nem mennék Magyarországról hosszú távra, nem érezném egyszerűen otthon magam. Ez a mi hazánk, nem a Nyugat. Hidd el Magyarországon is van lehetőség sok pénzt keresni, ha már az előzőek szerint ez a fő szempont
2021. szept. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy más osztrák város, vagy Budapest, Bécs tényleg gáz, Ausztria összes csövese (beleértve a deklasszált osztrákokat is) ott tobzódik...a 90es években még volt valami, de az emberanyag sajnos jól leputrisodott a "császárvárosban"...
2021. szept. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!