Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Oktatásügyi kéérdésem ha tudsz?

Oktatásügyi kéérdésem ha tudsz?

Figyelt kérdés
Megjelöltem három szakot a felvinél viszont úgy gondolom, hogy a második megjelölt helyre kellene mennem sorrendet nem tudok már módosítani, mert már megtettem. Szerintetek ha felvesznek első helyre, hogy tudom kérvényezni a második megjelölt képzésen való részvételt? Amúgy Gábor Dénes Egyetem mindkettő csak az egyik alap amit első helyen jelöltem a másik jelöltem ugyanennek a foszkja. Azért akarok menni foszkra mert megtetszett a PTF alapképzése is és párhuzamosan akarom vinni a kettőt de ha az alapra megyek a Gábor Dénesen akkor nem marad félévem mert összesen 13.félév (GDE=7.félév + PTF=6. félév)
2023. júl. 8. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Akkor a GD-t nem kezded el és a foszkra jelentkezel jövőre. Amúgy a foszk nem ér semmit. Ha annyira akarod mindkét szakot, akkor az olcsóbb helyen kifizeted az utolsó 3 félévet.
2023. júl. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha már módosítottál sorrendet akkor nem tudsz mit tenni.

Amúgy szerintem is inkább alapképzésre menj. Ha nem csúszol egyik szakon se akkor csak egy félévet kell fizetned (12 támogatott félév van), arra meg fel tudod venni a diákhitelt.

2023. júl. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A felvételi döntés megszületése után nincs lehetőség semmiféle kérvénnyel máshova vagy más szakra beiratkozni, mint ahova felvettek. Vagy beiratkozol oda és arra a szakra, ahova felvettek, vagy nem iratkozol be sehova. Egy teljesített tanév után adhatsz be csak kérvényt szakváltásra, és sajnos szakváltás esetén még az is lehet, hogy csak költségtérítésesnek vesznek át.


De azt viszont simán megteheted, hogy nem iratkozol be a GDF-re, s most csak a PTF-et kezded el, mivel az hitéleti képzés, és így nem a felvi.hu-n keresztül kell jelentkezni, hanem a központi felvételi rendszertől függetlenül, a főiskola saját honlapján keresztül. Aztán pedig jövő februárban jelentkezel a FOKSZ-ra a GDF-en.

2023. júl. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!