Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát tudnátok...

Milyen szakmát tudnátok javasolni nekem ezek alapján? Én eddig a gyógytornászon, konduktoron, babamasszőrön meg neurológuson gondolkodtam. De már a jog is érdekelt egy időben. Szóval totál tanácstalan vagyok, egyik iránt sem érzek olyan nagy elhívást

Figyelt kérdés
Szóval, viszonylag jobb tanuló vagyok, olyan 4,7-es átlagom van. A kedvenc tantárgyam a biosz meg az irodalmat is szeretem. Viszont rühellem a matekot, fizikát (rossz is vagyok benne, nagy erőfeszítések árán vagyok belőle 4-es), a kémiát csak úgy elviselem, elszenvedem, a törit bemagolom, bár elég unalmasnak találom. Én inkább a magolós típus vagyok, nem igazán jó a logikai érzékem. Nagyon szeretek még fogalmazni, írni, olvasni. Szeretem a nyugodtabb munkát, ami nem olyan stresszes, de ugyanakkor beteg emberekkel is szeretnék foglalkozni. De műteni nem szeretnék, rossz is a szem-kéz kordinációm meg minden. Biosz tagozaton tanulok a gimimben és nagyon élvezem, a biológia érdekel. De többen a humánosabb irányba akarnak terelni, jog felé, de én irodába se tudom magam elképzelni, inkább a kórházban. De elég gyenge a fizikumom is, lusta is vagyok a sporthoz, a csontjaim is elég könnyűek, meg sokak szerint sovány is vagyok, olyan 170 cm és 43 kg körül vagyok, így a gyógytornászt nem ajánlják, mivel jó fizikumnak kell ahhoz lenni. Szóval tényleg eltanácstalanodtam.

2023. júl. 8. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyógytornászhoz tényleg jó fizikum kell, szóval azt én is kizárnám.

Neurológushoz orvosit kellene végezned, amihez nagyon kell a kémia-fizika is, nem csak a biosz és magolással ott nem boldogulnál, szóval szerintem ez se jó irány számodra.

Babamasszőr, konduktor jó lehet. Illetve ha ez a vonal érdekel, akkor én tudom még ajánlani a védőnő, szülésznő, logopédus, orvosi diagnosztikai analitikus szakokat.

A jog elég távol áll a többi felsorolt szaktól és csak azért mert tudsz magolni, szerintem ne válaszd ezt az utat, ha egyébként ilyen munkakörben nem tudod elképzelni magadat (amúgy se igazán éri meg jogot végezni manapság).

2023. júl. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Gyenge fizikummal a konduktori pálya eszedbe ne jusson! Nagyon sokat kell emelgetni, emiatt még jó fizikumúak is idővel gyakran kikészülnek, mozgásszervi panaszaik lesznek. Nekem volt egy hozzád hasonló vékony testalkatú, kis termetű ismerősöm, aki magát a képzést is alig bírta végigcsinálni fizikailag, s utána el is hagyta a pályát, nem konduktorként dolgozik.
2023. júl. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Leírnák a #2 válaszomat lepontozók, hogy miben nem értenek egyet velem? Nem veszekedni akarok senkivel, csak egyszerűen nem értem, mi kifogás van azzal szemben, amit írtam. Én nem légből kapott véleményt fogalmaztam meg, hanem tényszerűen írtam le a helyzetet. Jó néhány konduktort ismerek személyesen, idősebbeket és fiatalokat is, és tőlük tudom, hogy 45-50 éves korra még a sportos, jó izomzatú konduktorok is gyakran elkezdenek hát- és derékfájásra panaszkodni. Még aki óvodásokra specializálódik a Pető Intézetben, annak is rengeteget kell komoly súlyokat emelgetnie nap mint nap, mert egy nagyobb óvodás gyerek is húsz-huszonöt kilós. Ennek fényében aki 170 centi mellett 43 kiló, s magáról is beismeri, hogy gyenge a fizikuma, az ezen a pályán egészen biztosan szenvedni fog, s a naponkénti megerőltetéstől hosszabb távon testileg kipurcan. Ez egy fizikailag kimondottan megterhelő pálya, még ha ez nincs is a köztudatban. Ha valaki ezt nem akarja elhinni, annak azt ajánlom, hogy egy napon sétáljon be a Pető Intézetbe, és beszélgessen el egy, hosszabb ideje a pályán lévő konduktorral.
2023. júl. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, válaszokat!
2023. júl. 10. 08:32
 5/5 anonim ***** válasza:
40%

Esetleg a pszichológia is érdekes lehet számodra. Az egészségpszichológus/ neuropszichológus / klinikai szakpszichológus dolgozik kórházban.


Hátrány: hosszú a képzés, 3év BA + 2 év MA (ezek után lehet munkába állni, és párhuzamosan elkezdeni a szakképzést + módspecifikus képzést ami már fizetős)

Szakképzést akkor lehet elkezdeni, ha párhuzamosan megvan a munkahely,felnőtt neuro és klinikai irányban ez ugye a kórház, de eléggé telítettek a helyek, mivel emeltek a fizetésen.

2023. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!