Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány éves képzést ad az ELTE?

Hány éves képzést ad az ELTE?

Figyelt kérdés

Az ELTE mesterséges intelligencia szakára szeretnék járni: [link]

Hány év alatt lehet elvégezni? 3 év alatt be tudom fejezni és le tudok diplomázni? 2026-ban végzek a középiskolával, utána egyből szeptemberben már szeretnék érettségizni, aztán jelentkezek az ELTE-re. El tudom kezdeni az egyetemet már 2026-ban? 2029-re tudok végezni a tanulmányaimmal és le tudok diplomázni?



2023. júl. 11. 14:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Húha, 2026-ig sok minden változik és te is :) Illetve az oktatási rendszer is non-stop változik, nem tudsz ezzel számolni előre.
2023. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A mesterséges intelligencia egyelőre még egy nem létező (nem akkreditált) szak, és ha lesz is ilyen, szerintem az a legvalószínűbb, hogy mesterképzésben fogják indítani, azaz előtte meg kell csinálnod egy informatikai alapképzést. De ez persze még a jövő zenéje, egyelőre még csak találgatni lehet, hogy ilyen szak elindítását engedélyezik-e majd. Ez nem csak az ELTE-n múlik.
2023. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

De azt olvastam az interneten, hogy már van ilyen szak az ELTE-n! Ez alapján már lehet is jelentkezni: "A kutatás az ELTE Informatikai Kar Mesterséges Intelligencia Taszéke és a Robert Bosch Kft. együttműködésének keretében jön létre, melyre várjuk tehetséges fiatal hallgatók jelentkezését az alábbi témákban:


Mesterséges intelligencia területén kép- és videófeldolgozási algoritmusok és robotikai alkalmazások módszertanának kidolgozása ipari-akadémiai területen.


Pályázni a felhívásban megjelöltek szerint lehet, témavezetővel történt egyeztetés után, konkrét feladattal, munkatervvel.


A pályázatok benyújtásának határideje: Folyamatos, a tárgyhó 12-ig."

2023. júl. 11. 16:46
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
#3: Rosszul értelmezted ezt a szöveget. Ez csupán azt jelenti, hogy doktorandusz jelöltek jelentkezését várják mesterséges intelligencia területén való kutatásra. Ez nem egyetemi szak tehát, hanem egy doktori program, amelyhez már a belépéshez is meglévő mesterdiploma és a doktori iskolába történő sikeres felvételi kell.
2023. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Erre tudok válaszolni, mivel ezzel foglalkozom és ilyen emberek között. 5 vagy 8 évet kell erre rászánnod (MSc vagy PhD). Alapnak proginfó vagy sima matek BSc a legjobb, mesternek meg jöhetnek ezek a szakok.


A gond az, hogy sok ilyen "AI" szak általában egy vegyesfelvágott, tele teszik olyan órákkal, hogy Computer Vision, NLP stb.


... miközben amire valójában szükség lenne az egy rendes statisztika mesterszak. Ami pedig nincs Magyarországon. Game over.

2023. júl. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az elején vitt magával, aztán életem legszebb és legkeserűbb röhögése egyben. Végtére is köszönöm, csak ugye...
2023. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit hozza, hogy ha bárhol is szeretnél felsőfokú tanulmányokba kezdeni 2026-ban, akkor természetesen akkor májusban kell érettségizni, nem szeptemberben. Szeptemberben érettségizve leghamarabb 2027 februárban tudsz beiratkozni valahova, de csak keresztféléves képzéséén ami alapszakon nagyon kevés van, szóval inkább 2027 szeptemberi kezdéssel lehet számolni.
2023. júl. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Meg lehet oldani, hogy csak 3 évig tartson az egyetem, ne 5 évig??? Elegendő csak egy alapképzés. Nekem már 2029-ben munkát kell vállalnom!
2023. júl. 14. 19:54
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
8. Persze. Programtervező informatikusnak hívják, amit keresel, de pusztán az alapképzéssel alulképzett leszel.
2023. júl. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
"8. Persze. Programtervező informatikusnak hívják, amit keresel, de pusztán az alapképzéssel alulképzett leszel." Programtervező informatikus foglalkozik mesterséges intelligenciával? És az csak 3 éves képzés? 2029-ben már fogok is tudni diplomázni? Egyébként nem baj ha nem kapok túl fejlett képzést, nekem elegendő csak alapszinten programoznom, team work-ban fogok dolgozni az Apple-nél Kaliforniában, mesterséges intelligencia téma érdekel a legjobban, Siri fejlesztő szeretnék lenni. Egyébként az Apple-nél való munkavállaláshoz elegendő csak egy gimnáziumi végzettség (ezt az interneten olvastam, keress rá ha nem hiszed el) és én csak azért végzem el az egyetemet mert úgy több esélyem lesz, hogy felvesznek dolgozni. Egyébként tanulási nehézségem van és kisegítős szakközép végzettséggel nemhiszem, hogy felvennének, ezért is lenne fontos az egyetemi alapképzés számomra.
2023. júl. 15. 01:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!