Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vajon elég lesz idén 268 pont...

Vajon elég lesz idén 268 pont pszichológia szakhoz?

Figyelt kérdés

Mivel idén eltöröltek több fele előírást is, ezért remenykedek , hátha bekerülők idén erre a szakra.

De ezen kívül megjelöltem gazdaság és menedzsment képzést , harmadiknak meg a jogász képzést ( de sajnos oda szerintem nem fognak felvenni )

Szerintetek hogy fognak idén alakulni ezek a ponthatárok?


Szívesen mennek egyetemre, bár tanulni nem annyira szeretek, de ha az első helyre vesznek fel és azt tanulgatom ami erdekel , akkor ez biztos meg fog változni.

Ezr is megszerettem volna kerdezni, ti hogy tanultok ?

És mi van ha oda vesznek fel ami anyira nem erdekel? Mármint biztos mindenki akit oda vesznek fel azt érdekelni fogja a szakja, de gondolom vannak Butabbak is, akik nem annyira tanulnak majd , de ok is le szoktam diplomázni szóval szerintetek ha így van és a másik kettő helyre vesznek fel akkkr is maradjak ott ami lehet idopazarlas kicsit de diplomazzak le?


Meg mondtak hogy menjek inkább bolcsesznek mert azt könyebb elvégezni , de ilyen bufeszakra nem akartam menni, mert olyan fura emberek jelentkeztek az osztályból oda pl volt ilyen incel de mondtak hogy azt mindneki el tudja végezni. Ez tényleg így vagy?



2023. júl. 11. 23:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért vagy ennyire agresszív.Teljesen igaza van...Ez egy nagyon gyenge teljesítmény,tavaly 280 alatt semmilyen alapszakra nem juthattál volna be.Idén már valószínűleg lenne olyan,de az biztosan nem a pszichológia lesz.

Ősszel vagy tavasszal érdemes lenne legalább 1-2 tárgyból újra érettségizni.

Miből és mennyi lett az emelt szintű érettségid?

(Mielőtt nekem ugranál szólok, hogy negyedéves leszek szeptemberben az egyetemen.)

2023. júl. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
82%

#7:

"Nem szeretsz tanulni... ez látszik is ha 350 pont alatt van a felvételid."


- Bocs de azért ne általánosíts és ennyire ne üljünk a magas lovon.. Ha valakinek 350 alatt vannak a pontjai az szerinted utál tanulni és lusta is.. Nyilván. Sok szak 350 alatt indul ezért felesleges is több.


Nekem 310 volt pár éve. Nem nem azert mert lusta voltam tanulni, hanem mert munka es betegség mellett kénytelen voltam estin tanulni. Mégis elvégeztem a tanári szakot és már másod szakmámat csinálom.



Kérdező: Ezzel a mentalitással sajnos kifogsz hullani. Elég stresszesek tudnak lenni az egyetemi évek.

Ha ennyire ragaszkodsz hozzá akkor tegyél ismétlő érettségit. Annyi hogy ezért már fizetni kell.

2023. júl. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

12-es:

Azért nem kéne ennyire magadra venni. Nyilván ha valaki betegeskedik sokat vagy az anyját kell ápolja vagy bármi ilyensmi akkor teljesen érthető, hogy nem tud elég időt és energiát fektetni a tanulásba.

De szerintem különösebb tanulás nélkül, csak azzal hogy órán figyelsz, simán el lehet érni legalább 300 pontot.

Ha pedig még tanulnak is rá, akkor a 350 sem akadály.


Nem értem miért kellett belémköss. Egyértelmű, hogy a te helyzeted egyedi volt, de az átlag magyar népesség aki a pontok miatt síránkozik nem rendelkezik semmi hátráltató körülménnyel.

2023. júl. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
268 arra sem elég, hogy kiröhögjenek. Nem vagy egyetemre való.
2023. júl. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van utolsó,hacsak nem volt valami tényleges nehezítő körülmény( súlyos betegség, halál stb.),akkor erre nem sok mentség van,mert ez a pont tényleg igen gyenge, kettes meg hármas jegyeket feltételez gyenge érettségi eredményekkel.Egyetemen se nagyon tudnál így érvényesülni.
2023. júl. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
37%
Csak optimistán kérdező! Én a 25%-os matematika, és szintén 25% informatika (mindkettő középszintű) érettségimmel megyek programtervező informatikusnak (BME a cél). Nagyon remélem, hogy 125 pont elég lesz így, hogy eltörölték a ponthatárokat.
2023. júl. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
95%
16-os ez jó,tetszik🤣🤣.Lehet érdemesebb lett volna inkább orvosira jelentkezni ennyi ponttal.
2023. júl. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
18%
#16 az első félév után ki fogsz hullani, de valószínűbb, hogy fel se vesznek.
2023. júl. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
94%
Szarkazmusnak szánta a 125 pontot.
2023. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
91%
Igen, leesett közben, de először azt hittem komolyan mondja
2023. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!