Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szakhoz milyen...

Pszichológia szakhoz milyen emelt érettségit érdemes letenni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem minden iskola kéri ugyanazt, de így van olyan ami mindenhez kell? És mivel lehet plusz pontokat szerezni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 28. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Milyen országban szeretnél tovább tanulni( Magyarországon amennyire én tudom egységes a felvételi az összes egyetemen egy adott szakból)

Am pszichológiára én a helyedben angol-biosz emeltet vinném (így meg lenne a max 100 többlet pont is ha mind kettő meg van 45%)

2021. ápr. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2021. ápr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2. link tökéletes, de ha nem akarsz addig keresgélni, akkor ide írom neked:


angol nyelv vagy biológia vagy francia nyelv vagy magyar nyelv és irodalom vagy matematika vagy német nyelv vagy orosz nyelv vagy történelem vagy oktatási alapismeretek vagy pedagógia ismeretek


(az idegen nyelvek közül csak egy válaszható)

Egy vizsgatárgyat emelt szinten kell teljesíteni.


A ponthatárok miatt érdemes két emeltet tenni a +100 pontért.

2021. ápr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Miert lettem lepontozva?

Melyik magyar pszichológiát oktató egyetemének felvételi követelmény rendszere tér el a többitől? Vagy ki szerint nem jó a biosz - angol emelt?

2021. ápr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


A többletpontokhoz pedig itt egy összefoglaló táblázat.

2021. ápr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyart, matekot, törit, bioszt vagy angolt/németet/franciát/oroszt (egyszerre csak egy nyelvet) fogadnak el minden egyetemen.

[link]

Az, hogy melyiket érdemes letenni többféle módon értelmezhető. Ha az a kérdésed, hogy melyik tárgyakat fogod pszichológián leginkább használni, akkor egyértelműen az angol-biosz páros a nyerő. Az angolt nagyon sokat kell használni (mester diplomához jelenleg kötelező, hogy az egyik nyelvvizsgád abból legyen), bioszos témák pedig folyamatosan felbukkannak több tárgy esetében.

Viszont az változó, hogy miből tud az ember jó érettségit írni. Engem például biztos, hogy nem vettek volna fel egy biosz érettségivel (emelttel meg főleg), mert nem voltam annyira jó belőle. Mivel pszichológiára viszonylag sok pont kell, ezért célszerű azokat a tárgyakat választani, amikből a legjobb eredményt tudnád elérni. Nekem az angol és a töri voltak azok. Ha neked a matek-orosz ezek a tárgyak valamiért, akkor csináld azokat. Ha a magyar-töri, akkor azokat. Nem középiskolában kell megtanulni az egyetemi tananyagot, úgyhogy nyugodtan érettségizz bármelyik lehetséges tárgyból, amiből jó eredményt érnél el. Nem állítom, hogy nincs előnye annak, aki pl. biosz faktos volt gimiben, de be lehet hozni azt a lemaradást. Mint már mondtam, a felvételin a pontgyűjtés a cél, azokat pedig mindenki úgy gyűjti össze, ahogy tudja.

Úgyhogy a megadott érettségi tárgyak közül választhatod tulajdonképpen bármelyiket, de azért tartsd szem előtt, hogy pl. egy matek-töri párost szinte egyáltalán nem fogsz tudni később használni pszichológián. Az angol szerintem nagyon jó választás, mert a legtöbbeknek nem nehéz jóra megírni, másiknak pedig válassz egy olyan tárgyat, amiből jó vagy és szívesen tanulod. Sok sikert!

2021. ápr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1es, teljesen jol mondod. En pszichologiara eloszor magyar bioszt valasztottam, de vegul angol biosz a befuto

Plusz voltam SZTE-BTK nyilt napon ahol a pszichologia reszlegen is beszeltem egy sraccal aki szinten ebbol a kettobol emeltezett

En most erettsegizek, egyik legjobb dontesem volt az angol felvenni a biosz mellé

2021. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!