Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diplomával jelentkezni egy...

Diplomával jelentkezni egy másik szakra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gondolkodtam benne, hogy szeretnék jelentkezni egy másik szakra, viszont a felvi oldalán nem nagyon tudom eldönteni, hogy ezeket, hogyan kell érteni mint a


“a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével (akár az emelt szintű érettségi követelménytől is eltekintve) rangsorolja.”


Ha nekem pl 5 diplomám van, viszont egy olyan személynek akinek a diplomája relevánsabb, de csak pl 3, tehát kevesebb pontot kapna a felvin, akkor is ő élvez prioritást a felvételi során?


Vagy ez a rangsorolás akkor lenne érvényben, ha ugyan annyi pontunk lenne?


Szerintetek mennyi esélyem lenne bekerülni, ha a maximum pont ami kapható az 400, viszont nekem 422 pontok lenne egy olyan szakkal, ami amúgy totálisan nem releváns a mostani szakkal, amit kinéztem…


A másik, hogy nekem van emeletem, viszont nem abból amiből kéne ehhez a szakhoz…Milyen esetben nézhetik az emeltet ?


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. júl. 12. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
12%
Te teljesen tudatlan vagy és ráadásul még az egyszerű szövegértés sem megy.Biztos vagyok benne, hogy nincs diplomád.
2023. júl. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít hogy hány diplomád van, csak egyet fognak figyelembe venni, a minősítése alapján kapsz pontot. De pontosíts, milyen diplomád van és milyen szakra jelentkeznél?
2023. júl. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Akárhány diplomád lehet, ha az adott egyetem nem számít pontot diploma alapján. Meg ha van is ilyen opció, nem minden egyetem fogad el minden diplomát, valahol csak ugyanolyan szakterületen szerzett más szakot fogadnak el. Ez eltér egyetemenként. Ezzel a pontszámítással egyébként 400 a maximum pont, plusz többletpont ilyen esetben emelt érettségire pl. nyilván nincs, csak a nyelvvizsga pont, versenyeredmény, hátrányos helyzet stb.
2023. júl. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!