Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme keresztfélévre...

Van értelme keresztfélévre jelentkezni a szakomra, ha tudom hogy amint lehet átjelentkezem másik egyetemre?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdés, hogy előrébb lennék-e. Gondolom ha passziváltatom az első félévet akkor nem? De ha elfogadtatom a kreditjeimet a meglévő alapszakomról, akkor az kb.ki is tesz egy félévet. Ahol keresztféléven indítják a másik szakot amit el szeretnék végezni az nagyon messze van, oda azért nem járnék. Van értelme, előrébb lehetek, vagy majd jövőre jelentkezzem?
2022. okt. 25. 10:06
 1/5 A kérdező kommentje:

Nos látom félreérthető a kérdésem, bocsi de ezer más dologgal van tele a fejem így erről a még egy alapszak kérdésről nincs is időm normálisan gondolkodni, azért is írtam ki a kérdésem.

Tehát nem a meglévő "szakomra" jelentkeznék, hanem már egyet elvégeztem amiből az újhoz vannak kreditjeim.

2022. okt. 25. 10:09
 2/5 A kérdező kommentje:

Vagy jelentkezem keresztfélévre a távoli egyetemre és rögtön passzivàltatok, majd átjelentkezés után a közelebbi egyetemen csináltatom meg a kreditelfogadást így is ugyanott lennék?

Sanszos, hogy mind a két egyetemet fel kéne hívnom ezekkel a kérdésekkel...

2022. okt. 25. 10:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elég felesleges lenne jelentkezni most utána meg átjelentkezni, meg kétszer krediteket elfogadtatni (amit mellékesen jegyzek meg, nem biztos, hogy elfognak fogadni, főleg ha az elvégzett alapszak, meg amit elszeretnél végezni két különböző egyetemen van).


Szóval én megvárnám az általános jelentkezési időszakot a helyedben

2022. okt. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is erre jutottam köszönöm szépen! Nem most volt már mikor összehasonlítottam a két szak tematikáját, de akkoriban koppra pontosan megegyeztek a tárgy nevek. Szerinted ha ez még mindig így van, akkor is számítsak majd arra, hogy nem fogadják el? Tényleg fél év előnyben lennék.
2022. okt. 26. 07:24
 5/5 anonim válasza:
Erre én is kíváncsi lennék. Sikerült átjelentkezned? Elfogadták mindegyik tárgyadat?
2023. aug. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!