Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógiai pszichológia?

Gyógypedagógiai pszichológia?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2 év múlva megyek egyetemre. 2 szakirány tetszik: pszichológia és gyógypedagógia. Viszont olvastam, hogy van olyan szak, hogy gyógypedagógiai pszichológia. Ilyen szakot hol lehet végezni, egyáltalán van ilyen? Ha igen, akkor milyen szakmám lehet belőle?

Alapvetően gyógypedagógia a logopédus szakma miatt tetszik, a pszichológia meg logikusan a pszichológus szakma miatt.



2023. júl. 16. 11:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hol olvastad, hogy van ilyen szak? Nincs.
2023. júl. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
1es: [link]
2023. júl. 16. 12:02
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Istenem, belehalok! Honnan vetted, hogy ez egy egyetemi szak??? Az egész oldalon, amit belinkeltél, nem is szerepel az a szó, hogy szak!
2023. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Amit linkeltél az totál más.

Esetleg amire még gondolhattál az a pszichopedagógus ami a pszichés képességzavarral küzdőkkel foglalkozik, ugyanakkor a deviancia, magatartászavar is a terepe.

2023. júl. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Gyógypedagógus hallgató vagyok, van egy ilyen tárgyunk, hogy gyógypedagógiai pszichológia (és más pszichológiás tárgyaink is vannak), illetve van pszichopedagógia szakirány. De ilyen alapszak, hogy gyógypedagógiai pszichológia nincs.
2023. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%

"2 év múlva megyek egyetemre"


Ilyen készségekkel hogy egy szakról sem vagy képes eldönteni hogy nem is létezik, te ne kezeld kész tényként hogy be fogsz kerülni bármelyik egyetemi képzésre, szóval szállj le a magas lóról és fogalmazd át feltételes módra.

2023. júl. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Miután belinkeltem és jobban megnéztem, észrevettem hogy nincs ilyen szak.
2023. júl. 16. 15:48
 8/19 A kérdező kommentje:
5ös: Köszönöm az értelmes választ. Alapvetően milyen gyógypedagógiát tanulni? És melyik egyetemen tanulsz? A tananyag és a vizsgák nagyon nehezek? Érdemes lenne megpróbálnom? (Ha majd eljutok addig)
2023. júl. 16. 15:51
 9/19 anonim ***** válasza:
31%
5, jajjj, a Bárczin anno (már ebben a században) kézzel kellett belőle beadandót írni, plusz szigorlat...
2023. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. A Debreceni Egyetemen tanulok, most leszek másodéves, az első év eléggé vegyes volt, több olyan tárgyat kellett teljesíteni, ami nem feltétlenül pedagógia, így még annyira nem láttam bele a szakmába, ha lehet ezt mondani, de szeretem. A vizsgákat meg lehet csinálni, 1-2 húzósabb tárgy azért volt, de nem vészes. A második év nehezebb lesz, főleg 2 szakiránnyal, sok tárgy, sokat kell teljesíteni, és a hospitálás (majd a gyakorlat) is indul. Szerintem ha érdekel ez a terület, akkor próbáld meg!:)
2023. júl. 17. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!