Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova tanuljak tovább? Hogyan...

Hova tanuljak tovább? Hogyan legyek magabiztosabb?

Figyelt kérdés

Jelenleg 12.osztályos tanuló vagyok, szociális technikumi képzésben.Májusban fogok érettségizni, és segítséget szeretnék kérni a továbbtanulásommal kapcsolatosan.

Kiskorom óta nagy álmom az, hogy egyetemre mehessek, mindig is, egészen 14 éves koromig állatorvos szerettem volna lenni. Jól ment a biológia, és a kémia is. Az akkori tanáraim is azt mondták, hogy esélyes nekem az orvosi egyetem. Aztán megváltozott bennem valami, kevesebbet tanultam, romlottak a jegyeim, és már bizonytalan voltam azzal kapcsolatban is, hogy belőlem orvos legyen. Így végül keresgélni kezdtem, már akkoriban a felvi oldalán, és megtetszett a gyógypedagógia és a pszichológia.Így aztán úgy döntöttem, hogy nyolcadikban jelentkezem szociális tagozatra, mert ennek a szaknak alapja mindkettő tudományterület, és megízlelhetem mindkettőt. Ám úgy mentem ilyen képzésre, hogy egyáltalán nem jó a kommunikációs képességem, mindig introvertált személyiségű voltam, rengeteg lelki trauma ért az életben,de úgy éreztem, hogy segítenem kell másokon, akik társadalmi, mentális avagy bármilyen okok miatt segítségre szorulnak.

De a négy év alatt sokat gondolkoztam, olyan emberekkel voltam körülvéve akik mellett nem tudtam kibontakozni, de az utolsó évre úgy érzem sokat fejlődtem, bár még mindig nem vagyok elég magabiztos. Jelenleg arra jutottam, hogy elbizonytalanodtam. A családomat már kikészítem azzal, hogy folyton erről beszélek nekik, de nem tudok dönteni. Azt érzem nem lennék elég jó, mégis ahogy nézegetem a szakokat, keresek valami más alternatívát, valami olyat, ahol nyugodt körülmények között dolgozhatnék, és nem érezném azt a folytonos stresszt, ami minden percben felemészt. Érdekel a művészet is, az írás. Mindkettőt űzöm, de valahogy mindig a fent említett szakoknál kötök ki. Kettős érzésem van folyton. Szeretnék emberekkel foglalkozni, de félek, hogy nem elég hozzá, a személyiségem. Mi tévő legyek?


Ti melyik szakot választanátok, és miért?


(Voltam egy hónapig bölcsődében gyakorlaton, és ott is azt mondták, hogy ügyes vagyok, csak legyek magabiztosabb)



2022. okt. 28. 16:51
A kérdező szavazást indított:
Gyógypedagógia
Pszichológia
7 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha introvertált vagy, bizonytalan és érzékenyebb lelkű, akkor szerintem nem jó ötlet egyik sem. Ha intenzíven emberekkel akarsz foglalkozni, az nagyon fárasztó lesz ilyen adottságokkal. Eleve nem volt szerencsés technikumba menni, ha tudod, hogy egyetemre készülsz. Mi az, ami igazán érdekel? Milyen tárgyakból vagy jó?
2022. okt. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét szakmához nagy elhivatottság kell, a pszichológiához ráadásul rengeteg tanulás és olvasás, nem leszel senki még az alap+mesterszak után ott.


Szerintem egy ilyen karrierbe nem fér bele, hogy gondolok egyet és onnantól megint nem tanulok..


Egyébként egyiket sem választanám, megmondom őszintén. Nem azért, mert rosszak a képességeid, de egyszerűen nem érzem úgy, hogy neked találták ki bármelyik képzést a kettő közül. Pszichológusnak már tanultam, gyógypedagógust pedig sokat ismerek, mert elég sokan jöttek/hallgattak át gypedről. Érdekelt, csodás volt, de egyrészt reál beállítottságú embernek nincs sok alternatíva a területen belül, ami nem kutatás, másrészt baromi hosszú a képzés és baromi nagy türelem kell magához a munkához is, kibírni amíg lesz valami a karrieredből, szeretni úgyis a szakmád, hogy tudod, hogy a te érdeklődési köröddel ezer mást találhattál volna, amit hamarabb elvégzel és nem lesznek évekig megélhetési problémáid.


Nem, nem választanám karriernek egyiket sem soha többé, kezdenék magammal valami mást, ha már a biosz-kémia annyira ment, vegyész, bionika, bármi hasonló.


Szeretek alkotni, szeretek én is írni, de ez nem egy életbiztosítás. Főleg ha tönkreteszi a számodra kedves dolgokat az, hogy elszegényedsz miattuk az életben.



De akikben még több idealizmus van, lehet le fognak pontozni.

2022. okt. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Szerintem végezz el egy gyógypedagógiai asszisztens képzést. Mellette pedig akár dolgozhatsz is. Így át tudod gondolni és betekintést nyerhetsz a gyógypedagógiába,és a pszichológiába is hiszen fontos része. Menj EGYMIbe gyakorlatra így közvetlenül találkozhatsz fogyatékkal élő gyerekekkel. Amúgy ehez a hivatáshoz empátia,türelem kell és nagyon fontos az önismeret. Mások vagyunk. Lehetsz introvertált,vagy extrovertált,mindegy. Pozitív szemléleted legyen az emberek felé és lásd meg bennük az embert,a személyiséget,ne csak a problémás területet. Bizonytalanság pedig mindenkiben van,ha új dologba kezd. Legyél bátor és kitartó! Amúgy meg ha az ember a helyén van és boldog abban amit csinál akkor a személyisége is alakul és felszabadultabban,magabiztisabban tudja csinálni a dolgait. Sok sikert!
2022. nov. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!