Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Menjek el arra a szakra, vagy...

Menjek el arra a szakra, vagy hagyjak ki egy évet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy ma kiderült hogy nem vettek fel az 1. helyre megjelölt szakomra (mellesleg csak 5 pont híjján). Az önköltséges ponthatár pedig +3 ponttal magasabb lett idén, szóval az sem játszik.

A 2. helyre jelölt szakom (gyógypedagógia) volt a B tervem, de mostanra úgy érzem, az álmom az 1. hely.

Nem mondom hogy egyáltalán nem éddekel a gyógypedagógia, de ha arra gondolok hogy azt tanuljam, szerintem mindig azon fogok agayalni, hogy mi lett volna ha bejutok az 1. helyre.


Szerintetek mit lenne érdemes választanom? Hagyjak ki egy évet és próbáljam meg újra jövőre (úgy hogy mondjuk leteszek még egy nyelvvizsgát), vagy menjek gyógypedagógiára hátha borzasztóan, nagyon megtetszik, olyannyira hogy elfelejtem az 1. helyet...?



2022. júl. 22. 00:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az írásodból úgy tűnik, hogy bánnád, ha nem próbálnád meg az első helyet, ráadásul ha elkezded a gyógypedet, mennek az államilag támogatott féléveid is, amikkel azért nem árt óvatosan bánni.

Én kihagynék egy évet, hogy újra érettségizzek vagy nyelvvizsgázzak. Ha okkal került oda a #pszichológia, akkor ott úgyis fontos a magabiztos angol tudás (és jelenleg a pszichológia MA diploma feltétele két nyelvvizsga). Közben mást is csinálhatsz, pl. szerezhetsz jogsit, gyűjthetsz egy kis pénzt munkával, vagy akár utazgathatsz is, ha anyagilag belefér, mert abból is sokat lehet tanulni megfelelő hozzáállással. Egy év csúszás pedig semmi, sokakat nem vesznek fel elsőre. (És nem, nem leszel "túl öreg" sem pszichológia szakon. :) Csak mert úgy érzem, ez is gyakori kérdés ilyenkor.)

Sok sikert!

2022. júl. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Az 5 pont az sajnos nem “csak” 5 pont, hanem elég jelentős lemaradás. A pszichológia az ország legnépszerűbb szakja azt hiszem, azaz iszonyat a túljelentkezés és a túlképzés is (köszönhetően annak, hogy kb. minden humános ide jelentkezik, aki jogra nem mer). Egyetértek azzal, hogy ha ez az álmod, akkor ez fúrni fogja az oldaladat később is, szóval érdemes jövőre újra megpróbálni, esetleg gyengébb egyetemekre (Károli stb.). DE én a helyedben elkezdenék járni a gyógypedagógiára, és járnék legalább egy fél évet. Ott is lehet tanulni dolgokat, például pszichológiát is, és legalább megnézed, hogy ez érdekel-e egyáltalán.
2022. júl. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jelentős lemaradás, elég, ha az ember elnéz egy feladatot és máris 5 pont veszteség. Én is pl egy feladatnál, amit amúgy tudtam, rosszul értelmeztem és 4 pontot buktam rajta feleslegesen.

Én a helyedben úgy döntenék, hogy mi érdekel jobban, mi az amit szívesen csinálnál egy életen át. Semmit nem számít ez az 1-2 év, addig újravizsgázhatsz, dolgozhatsz, élhetsz egy kicsit.

2022. júl. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!