Szegeden vagy Budapesten tanulnátok tovább / élnétek szívesebben?

Figyelt kérdés

Mindkettő helyre adtam be felvin, de akadnak budapesti ismerőseim akik azt mondják, hogy Budapest jobb, mert utána nagyobb eséllyel lesz helyben munkahely is és rosszabb mondjuk Szegeden elvégezni a sulit majd 0 helyismerettel Budapestre költözni.


Kicsit tartok a nagyvárosi élettől, de annyi boldog összetartó egyetemistát látok albérletkereső csoportokban.


26-án derül ki a ponthatár, már nagyon várom :)


2023. júl. 22. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Most már nem tök mindegy? Sorrenden már úgyse tudsz módosítani.

Amúgy ha vidéki egyetemen indulna az a szak ahova én jelentkeztem, akkor tuti azt írtam volna első helyre, nem Budapestet. Munkalehetőség biztos több van Pesten, de a megélhetés is drágább, szóval ha egyébként piacképes szakra jelentkeztél, amivel diploma után könnyű elhelyezkedni, akkor szerintem nem éri meg felköltözni.

2023. júl. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem olcsóbb sehol sem a megélhetés, ha nincs lakásod.


Max bizonyos szolgáltatásokért kevesebbet fizetsz, mint a fővárosban. De a fizetés arányaiban ugyanolyan már mondhatni.


Csak vidéken a busz délelőttönként 2 óránként 1x jön, Budapesten meg 15 percenként.

2023. júl. 22. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

"Nem olcsóbb sehol sem a megélhetés, ha nincs lakásod."

Ugyan Szegeden nem tudom milyen albérlet árak vannak, de Pécsen 100 ezer alatt (akár havi 60 ezerért) is lehet találni teljesen jó albérleteket. Ezzel szemben Budapesten a normális egy szobás lakások havi 120-140 ezernél kezdődnek, ami azért nem kis különbség.


"Csak vidéken a busz délelőttönként 2 óránként 1x jön, Budapesten meg 15 percenként."

Nagyon rossz helyen lakhatsz ha ezt tapasztaltad.. Én már szinte majdnem Szombathely határában lakok, de még ide is félóránként jár busz, a belvárosban pedig még ennél is jobb a közlekedés és Pécsen is hasonlóan jó tapasztalatom volt a tömegközlekedéssel.

Illetve vidéken simán felpattansz a bringára és fél óra alatt bejárod az egész várost (vagy akár gyalog is könnyel el tudsz jutni A-ból B-be), Budapesten belül viszont már akkora távolságok vannak, hogy ugyanezt nem tudod megtenni (arról nem is beszélve, hogy sokkal veszélyesebb is lenne ott biciklivel közlekedni).


De nem értem minek a kérdés ha már úgyis megvan az álláspontod és mások véleményét/tapasztalatát nem fogadod el.

2023. júl. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pécsen is 100.000 Ft már, az ami szerinted 60 volt.


Budapesten meg 160-180 ezer ft most a garzon alja.


Szegeden 120.000 Ft körül az átlag fizu pedig 250.000 Ft

2023. júl. 22. 20:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még leírom, de nem fogok tovább vitatkozni veled.

Egy hónappal ezelőtt nézegettem az albérlet árakat, nem évekkel korábbi helyzetről beszélek. De még ha az általad írt árakat is nézzük, akkor is szerinted havi 60 ezer forint különbség nem nagy pénz?

Nekem továbbra is az a véleményem, hogy piacképes szak esetén jobban jársz ha vidéken tanulsz, de most már úgysem rajtad múlik, hogy hova vesznek fel.

2023. júl. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj Szegedre. Budapesti vagyok, de Szegeden tanultam BSc alatt. Sosem bántam meg, sőt az egyik legjobb döntésem volt.


Gyakran járnak a buszok, van tanulóbérlet ingyen, de amúgyis Szegeden biciklivel érdemes közlekedni. Sokkal szebb, aranyosabb város, hasonló lehetőségekkel. És egyetemváros. Gyakornoki munka szempontból nekem nem volt nehéz dolgom elhelyezkedni Szegeden (bar nem is volt kötelező szakmai gyakorlat a szakomon), de ez érv lehet Budapest mellett.

Koliban is lehet élni egyébként, Szegeden vannak szakkolik, tudom ajánlani őket, most végeztem ott.

2023. júl. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!