Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné fodrásznak tanulni?

Megérné fodrásznak tanulni?

Figyelt kérdés
Van egy olyan tervem, hogy fodrásznak szeretnék tanulni (technikumos képzés, férfi, női, gyerek fodrász+érettségi), de egyáltalán nem vagyok biztos benne. Nekem ez lenne az álom szakmám, szívesen csinálnám, és nagy álmom, hogy egyszer nyissak egy saját fodrász szalont. (Illetve, hogy jópár év múlva, hogyha még több tapasztalatom lesz, szeretnék tovább menni a mesterfodrász szakra, na és -amennyiben ez lehetséges- szeretnék saját márkás hajápolási termékeket is - tudom, ez nem 10 perces munka...) de attól félek, hogy csődbe fogok menni, vagy nem keresek elég pénzt, így is sok a fodrász, lehet nem is jönnének, ráadásul ebbe amúgy is rengeteg pénzt kell bele fektetni, és számlázni is kell. A szüleim szerint az irodai munka való nekem, ugyebár a fodrász amúgy is kétkezű munka. - Ebből esetleg a titkárnő az, ami tetszik is el tudnám képzelni, de nem tudom, hogy ezt a környéken hol tudom tanulni, illetve hogy egészen pontosan mi a neve. A másik ötletem, ami még tetszik, az a vendégtéri szaktechnikus. Szerintetek mit lenne érdemes választanom? Megéri fodrásznak tanulni?

2023. júl. 26. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól végzed a dolgod akkor megéri tanulni.
2023. júl. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Titkárnői képzést ne keress, az ilyen adminisztrációs állásokra is többnyire már diplomásokat vesznek fel. Ha irodai munka érdekelne akkor is vmi konkrétabbat lenne érdemes választani (pl. mérlegképes könyvelőnek tanulni ha egyetem nem játszik).

Amúgy szerintem megéri fodrásznak tanulni, van pár ismerősöm aki fodrásznőként dolgozik, egy kivételével nagyon jól keresnek vele (aki kivétel meg mondjuk okkal, nem volt amúgy se ügyes de nem is képzi magát, az újabb technikákat abszolút nem ismeri). De pl tavaly elköltöztem Győrbe, elég nehéz volt új fodrászt találnom mert akiket ajánlottak nem fogadtak új ügyfeleket, nem az jött le hogy akár itt vidéken a jó fodrászok nehezen építenének ki vendégkört. Ami inkább hátrány hogy fizikailag azért nehéz tud lenni egész nap állni, csuklót meg főleg megviseli (habár irodai munka esetén is előfordulhat), úgyhogy érdemes utána is tovább tanulni és idővel inkább oktatni.

2023. júl. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2es, Pesten adminisztrációs állásokra érettségivel is felvesznek
2023. júl. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Brutálisan jól keresnek a fodrászok, milliókat havonta. Nagyon megéri
2023. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdemes valamilyen üzleti, gazdasági, kereskedelmi dolgot tanulni, mert ha értesz a gazdasághoz, az a mindennapi pénzügyeidben is nagyon sokat segíthet, könnyebben el tudsz vele gazdasági területen helyezkedni különféle cégeknél és ha saját vállalkozást indítasz, ott is jobb gazdasági döntéseket tudsz hozni, amik sikeresebbé, jövedelmezőbbé teszik a cégedet.


Kezdj el utána olvasni a gazdasági témáknak. Kiszámoló blogon is rengeteg nagyon jó alapvető tananyag van, vannak nagyon jó, közérthető könyvek is hétköznapi embereknek, amik segíthetnek elindulni és meghozni a kedved egy gazdasági képzéshez. Egy ilyen képzés után sokkal jobban fel tudod mérni azt is, hogy a fodrászat, vagy bármi más mennyire jó döntés számodra és nagyobb biztonsággal tudod meghozni később.

2023. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nagyon megéri most fizetett 20k ft 2 órás festés vágás ritkítás meg vasalta ö hozta a festéket olyan frizuráért

durva

opicz barbié dús hossza : fele

[link]

2023. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!