Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Munka, egyetem, vagy mindkettő?

Munka, egyetem, vagy mindkettő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagy dilemmában vagyok. Sokáig nem volt munkám (van már egy diplomám) de végül sikerült elhelyezkednem benne. Viszont munka keresés alatt jelentkeztem egyetemre egy másik szakra, ami hatalmas vágyam, és őszintén nem bíztam benne, hogy felvesznek. Aztán sikerült egy nagyon jó munkát találnom (viszonylag jó fizetés, tökéletes körülmények, szuper kollégák, előrelépési lehetőség, szóval szeretem a munkám). Tegnap viszont kaptam az SMS-t, hogy felvettek egyetemre arra a szakra, amit évek óta csak nézek, hogy milyen jó lenne.


Nem tudom, hogy mit tegyek, tudnám-e a kettőt együtt csinálni (levelező szakra jelentkeztem), illetve a főnököm hogy állna hozzá (teljesen más szakirányt szeretnék tanulni). Az előző egyetem szenvedés volt, mert nem azt tanultam ami érdekelt, ezért nem tudom milyen úgy iskolába járni, hogy élvezed amit tanulsz.


Harcol az eszem és a szívem, mert ésszerű lenne itt maradni ahol most vagyok, és elengedni az egészet - ki tudja milyen lenne, tetszene-e, végigcsinálnám-e újra a 4 évet. De közben meg ott van bennem, hogy elszalasztom azt, amire nagyon vágytam egy munkahely miatt.


Ti mit tennétek?

Köszönöm a válaszokat!



2023. júl. 27. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Viccelsz? Járnék. Ne engedd el az álmaidat, utóbb bánni fogod.
2023. júl. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Néma gyereknek...


Szólsz a főnöknek, hogy ez van, aztán meglátod, hogyan áll hozzá. Addig feleslegesen agyalsz. Majd agyalj akkor, ha azt mondja, nem támogat szabival.

2023. júl. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a második diplomámat munka mellett csináltam, ráadásul nagyon ritka szakon, ezért összevissza voltak az óráim, mikor értek rá a tanárok konzultációra. Rohadt nehéz volt, egyrészt egy csomószor kellett eljönnöm munkából, ahol jó fejek voltak, de már pofátlannak éreztem magam.


Kb semmi pihenés nem volt, mert munka után vagy órák, vagy tanulás, vagy háztartás. Az akkori párom kőbunkó volt etéren, semmiben se segített a ház körül.


Nyáron mindig igyekeztem előre készülni, pl a szakdolgozat összes előkutatását megcsináltam nyáron.


Iszonyat nehéz volt, de baromi büszke vagyok rá, hogy megoldottam. :)

2023. júl. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem kérdés, menj :D
2023. júl. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:))


Párom mellettem volt az előző egyetem mellett is, ő nagyon támogató és tegnap óta azt mondogatja, hogy menjek, megoldjuk a hátteret (segít a háztartásban most is, illetve amiben kérem).


#2 igazad van, először feléjük kellene jelezni, viszont nem vagyok itt olyan rég óta..


#3 Legyél nagyon-nagyon büszke magadra! Gratulálok!

2023. júl. 27. 10:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Munka és gyerek mellett diplomáztam le levelező szakon. Igaz, hogy 1 évet muszáj volt halasztanom, de megcsináltam. Most egy újabb képzést kezdtem, annyi hogy a gyerek lett nagyobb és önállóbb. Ha jól szervezitek a dolgokat, simán elvegezheto.
2023. júl. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Egy Hős vagy! Gratulálok neked is és köszönöm a választ!
2023. júl. 27. 11:11
 8/10 anonim ***** válasza:
17%
Én több szakot is csináltam (és mindet szerettem, mestereket is rátettem), de ha van jó munkád, őszintén, én nem mennék - bár szeptemberig van időd dönteni.
2023. júl. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
#8 a tudás befektetés. A mai Magyarországon pedig soha nem árt, ha több lábon áll az ember. Szóval csináld csak a sulit kérdező. 6-os voltam.
2023. júl. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a munkáltató valószínűleg nem fog elengedni, mert havonta egy teljes hét az iskola (plusz vizsgaidőszak). Így még nagyobb a döntés jelentősége.
2023. júl. 30. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!