Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGE nemzetközi tanulmányok...

BGE nemzetközi tanulmányok vagy ELTE nemzetközi tanulmányok? (már megjelöltem mindkettőt, most érettségizek).

Figyelt kérdés
Ponthatár kb. mindkettőnél ugyanannyi (ELTE tavay 401 volt BGE pedig 400). Sajnos nem vagyok informált a két egyetemmel kapcsolatban eléggé, így megköszönném a véleményeket, esetleg személyes tapasztalatokat! :)

2021. ápr. 9. 14:09
 1/5 palfydanka ***** válasza:
Engem is erdekel, mindkét szakot megjelöltem én is!☺️
2021. ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

BGE-re járok, de nem nemzetközi tanulmányokra, szóval a szakkal kapcsolatban nincs információm.


Viszont ez egy gazdasági szak és a BGE meg komplett gazdasági egyetem, míg az ELTE nem. Sőt az ELTE nem is a gazdasági részéről híres, hanem a tudományos szakjairól.


Mindkettő egy nagyon jó egyetem. Őszintén egyikkel sem tudnál rosszul járni.


Amit el tudnék még képzelni, hogy az ELTE-n nagyon nyomják az elméleti tanítást, míg BGE-n inkább gyakorlati tanítás van.


De ez most nagyon úgy hangzik, hogy azt mondnám, hogy csak a BGE-t válaszd :D, de nem. Tényleg mindkettő egy nagyon neves jó egyetem. Szóval szerintem azt válaszd amelyik neked jobban szimpatikusabb.

2021. ápr. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az NT nem gazdasági szak, hanem társadalomtudományi. Körülbelül 2-3 gazdasági tárgy szokott rajta lenni, annál több nem nagyon. A kettő között az ELTE az, amit megjelölnék, mivel ezen a szakon leginkább a kapcsolatok fognak számítani elhelyezkedésnél.


Az utolsónak pedig megjegyezném, hogy egyébként az ELTE-GTI a rangsor szerint a második legjobb gazdasági képzést nyújtja az országban, csak a BCE-GTK előzi meg. (Ami továbbra sem releváns itt, mivel az NT nem egy gazdasági szak...)

2021. ápr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

2-es vagyok, sry

Félrenéztem. Azt hittem nemzetközi gazdálkosás.

Ha viszont tényleg társadalmitudományi, akkor tényleg az ELTE a jobb.

2021. ápr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gazdálkodás*
2021. ápr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!