PTE-TTK levelező tagozat ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap felvételt nyertem a PTE TTK sportszervező szakára. Viszont tudom,hogy ott úgy van a levelezősök konzultációja,hogy havonta egyszer egy teljes hét. Így érdeklődnék azoktól akik oda járnak,hogy lehet kedvezményes tanulmányirendet kérni? Ugyanis engem a munkahelyemről nem fognak elengedni havonta egy teljes hétre.

2023. júl. 27. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet, ez nem az egyetem problémája, mind az 5000 egyetemi hallgatójukhoz nem fognak alkalmazkodni. Ha nem tudod megoldani, akkor mérlegeld hogy egyetem vagy munka.
2023. júl. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1. Köszönöm a választ. Akkor azt hiszem nincs kérdés számomra. Azért egy levelező normál esetben azért levelező, mert nyílván mindenki munka mellett csinálja , ezért is van minden normális egyetemen péntek -szombaton az oktatás. Nyílván nem leszek 3 évig munkanélküli egy levelezős képzés miatt. Jövőre jelentkezek máshova/ másik egyetemre , amit munka mellett is csinálhatok. :)
2023. júl. 27. 22:05
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Most jól kib@sztál mindenkivel. 😂
2023. júl. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3. Nem tudom mire vélni ezt a "hasznos" hozzászólásod. De nem basztam ki senkivel se , nem is hiszem ezt,még magammal sem mivel már van egy diplomám ez másoddiploma lenne már csak,így ezért sem hat meg a dolog , ha esetleg nem tudom ezt elkezdeni.
2023. júl. 28. 10:58
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Büfészak.
2023. júl. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem pontosan tudod a pécsi képzés időbeosztását: a felvi.hu szerint a sportszervezés szakon félévente háromszor 3-5 naposak a konzultációk. Azaz nagyjából félévente kb. 12 napra számíthatsz, s évi 24 nap szabadságot azért sok munkahelyen ki lehet venni.


A Dunántúlon Sopronban is van ilyen képzés, ahol félévente 4-6 péntek-szombaton vannak a konzultációk, azaz jóval kevesebb szabadságot kellene kivenned. Ha alaposabban vizsgálódsz a felvi.hu-n a jelentkezés előtt, oda kellett volna jelentkezned, s elkerülhetted volna ezt a problémát.

2023. júl. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6. Tudtam ezt,hogy itt így van. De mivel nem ez volt az első helyen ,ahová beadtam a jelentkezésem ,úgy voltam vele ,ha netalántán ez jön össze , akkor majd akkor/most elődöntöm mi legyen majd vele ,elkezdem e majd ,vagy nem,tudok e kedvezményes tanulmányi rendet kérni(normális egyetemeken ez alap,hogy van ) Mivel nem első diploma,így ezért nyílván mérlegelek, hogy megéri - e ez így vagy sem. Jelenleg egyre inkább afelé hajlok,hogy nem. De majd beszélek a Tanulmányi Osztályal ,meglátom mit mondanak ,van e megoldás. De nyílván én az összes szabimat nem fogom konzultációkra elcseszni,illetve ugye a vizsgák ebbe benne sincsenek. Azokra is kellene akkor szabi,és arra meg akkor már nem is maradna.

Sopronba semmiképp se mentem volna ,ott csináltam az első diplomám és köszönöm szépen nekem annyi elég volt belőlük :) Oda tuti ,hogy mégegyszer benem teszem a lábam. (Azon a karon lett volna ez a szak is ahova jártam ) .

2023. júl. 30. 16:06
 8/12 A kérdező kommentje:
*eldöntöm. Bocsánat elírtam.
2023. júl. 30. 19:40
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
#7: Sajnos egy dologban tévedsz: a kedvezményes tanulmányi rend nem "alap", hanem egy olyan kiváltság, melyet csak különlegesen indokolt esetben adnak. Ilyen indok például, hogy élsportoló vagy és emiatt rendszeresen versenyekre kell járnod, vagy pedig egy súlyosan beteg, magatehetetlen családtagodat kell 24 órában otthon ápolnod. Az, hogy dolgoznod kell, semelyik egyetemen nem elegendő indok a kedvezményes tanulmányi rendre, se Pécsett, se sehol máshol. Felhívhatod a TO-t, de előre megmondom, hogy azt fogják válaszolni, hogy hivatalosan minden tárgy konzultációjának legalább a kétharmadán meg kell jelenni, s ez alól csak az egyes oktatók szabad döntésükkel adhatnak felmentést egy-egy adott tárgy esetében. Más szóval gyakorlatilag minden félévben az első konzultációkig nem fogod megtudni, hogy mely tárgyakra kell majd bejárnod, és melyekre nem. Úgyhogy most látatlanban kell döntened, hogy beiratkozol-e. Bocs a rossz hírért, de ez a helyzet.
2023. júl. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9. Köszönöm a felvilágosítást, nem gond ,hogy így kell akkor eldöntenem. Meglátom majd mi lesz a sorsa akkor ennek. Lehet amit tudok megcsinálok,aztán jövőre ha felvételizek máshova, akkor amit tudok tárgyakat elfogadtatok majd jövőre az új egyetemen.
2023. júl. 30. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!