Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakon képeznek etikus...

Milyen szakon képeznek etikus hackert?

Figyelt kérdés
Sehol nem látok kiber biztonsági szakot, se az informatikai karon, se a mérnökin. Hol képzik őket? Milyen szakon, illetve melyik egyetemen? Van vidéken is?

2023. júl. 29. 18:22
 1/7 anonim válasza:
100%
Nemzeti Közszolgálati Egyetemen van tudtommal.
2023. júl. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ott nem találtam, pedig kerestem
2023. júl. 29. 18:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve a BME indított ilyen képzést, azok jelentkezhettek rá akik elvégezték valamelyik programozós alapképzést.

De úgy tudom cégek is szoktak ilyen irányba továbbképezni már ott dolgozó embereket. Úgyhogy az első lépésed az, hogy végezz el egy bsc-t.

2023. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sima mérnökinfó tökéletes ehhez.
2023. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 +1, én mérnökinfót végeztem és úgy tévedtem egyetem után nem sokkal erre a pályára, nekem sokat segített ez a szak.


Ha lenne kérdésed neked vagy bárki másnak aki rátalált erre a válaszra, az írjon nyugodtan és megpróbálok segíteni amiben tudok. Nem vagyok azért egy veterán:D másfél éve vagyok csak ezen a területen. Viszont ez egy nagyon elszigetelt terület, vagy legalábbis én még programozó voltam kb semmit nem tudtam róla, csak hogy léteznek pentesterek és biztos nem olyan lehet ez a szakma, mint a filmekben. Szóval szerintem tudnék mondani pár hasznos infót biztosan:)


Amúgy a védekezői oldal nem érdekel? Tudom az "nem annyira menő", deee jó szakemberekre brutális szükség van és évről évre csak növekszik ez a terület, természetesen ide értve a fizukat is.

2023. aug. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. A mérnökinformatikusnak utána nem kell továbbképzés, hogy kiberes lehessen? Egyébként mi a különbség a programtervező és a mérnökinformatikus között? Melyik az, aki mondjuk a Playstationhöz elmegy és készíti ott a mindent. Vagy aki mondjuk játékot készít, másnéven App developer. A software engineer az mit csinál, és mi kell neki? És Magyarországon, illetve külföldön melyikre van a 3 közül a legnagyobb szükség, programtervező-, mérnök- vagy kiberinformatikusra. Egyébként a rendészet is érdekelne amúgy. Bocsánat, hogy ennyi kérdést feltettem, de ezek a szakmák érdekelnek leginkább. Előre is nagyon szépen köszönöm a választ. :)
2023. aug. 4. 18:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen szakra is jársz és utána bármivel is fogsz foglalkozni, mindenképpen “rá kell tanulnod”, és ebben az iparágban ez teljesen normális.


Ennek a legjobb módja az, hogy elvégzed lehető legmatekosabb szakot (mivel a matek/statisztika az, amit otthon tutti nem fogsz magadtól megtanulni), és utána meg a neten képzed magad. Egyébként ez utóbbit akár most rögtön el is kezdheted, és szerezhetsz például Google Cybersecurity képesítést pár hét alatt (ha belehúzol):


[link]

2023. aug. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!