Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidőn a felmondás hogyan...

Ékezetes billetyűzet kérdése:

Próbaidőn a felmondás hogyan "etikus"?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni egy új munkahelyen, de nem tetszik annyira. A próbaidő kicsivel több, mint felénél járok.

Már a próbaidő lejárta előtt szólnom kéne, hogy nem akarok tovább maradni?

Vagy várjam meg, míg letelik a próbaidő?


2021. dec. 12. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor felállhatsz, a próbaidő azért van.
2021. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt bármikor. Ha annyira nem tetszik, akkor fölösleges várni.
2021. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nem gondolom, hogy meg kéne várnod. szólj időben. nem tudom mit dolgozol, de lehet, hogy pótolni kell a munkádat. az meg nem mindig egyszerű
2021. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod a főnöknek, hogy ez a munka nem nyerte el a tetszésedet aztán csá.
2021. dec. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Fordított esetben szerinted a céged mennyire érdekli, hogy mennyire etikus, ha elküld? Semennyire, gyorsan lezavarja a HR a papírokat, visszaadod a munkaeszközeidet, aztán mehetsz. Nekem is volt ilyen. Kedd reggel a főnököm átküldött a HR-re, ott elém tolták a felmondós papírt, hogy írjam alá. Visszamentem, megkérdeztem a főnököt, hogy ugyan miért küldenek el. Mondta, hogy nem indokolja meg, de biztos benne, hogy máshol sikerrel járok. Leadtam a céges laptopot, a munkaruhát, cipőt, a belépőkártyát, elbúcsúztam a két közvetlen kollégától, aztán néztem egy vonatot és már ott se voltam.


Ugyanez történik, ha te mondasz fel próbaidő alatt, nem kell túlgondolni. Persze nem árt, ha már megvan a következő munkahelyed, mert ki tudja, hogy mennyi idő alatt találnál.

2021. dec. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már biztosan látod, hogy semmiképpen nem akarsz maradni, akkor fölösleges húzni. Ha letelik a próbaidő, akkor te sem tudsz azonnal felmondani, már csak emiatt sem érdemes.

Az etikai részén viszont fölösleges görcsölnöd, a cég valószínűleg bármikor kirakna indoklás nélkül.

2021. dec. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Törvény szerint bármikor, akár nap közben is felállhatsz és kész.

Nem tudom milyen munkakör, de ha etikussági szempontokat nézel, akkor az a korrekt, ha mielőbb jelzed. Feleslegesen fektetik beléd az energiát és függesztik fel a keresést, miközben te már tudod, hogy nem számíthatnak rád. Szóval a válasz, hogy mielőbb szólj.

2021. dec. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!