Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért érzek késztetést arra...

Miért érzek késztetést arra hogy elmenjek tanulni fősulira/egyetemre?

Figyelt kérdés
34(f) vagyok és gyárban dolgozok,nem panaszkodok mert nem keresek rosszul..de tényleg nem.Van érettségim és 3 szakmám is. Eddig eszemben sem volt továbbtanulni,de most mégis késztetést érzek rá.. talán azért mert látom a sok egyetemista embereket akik nem gyárban robotolnak,nem kell éjszakázniuk és nem kell nagyon fizikai munkát se csinálniuk és kicsit zavar ,mikor látom őket.Vagy mikor Neten a fiatalok kiírják hogy épp melyik egyetemen tanulnak vagy mikor megkapják a diplomát. Sztm tekintélyt parancsoló..

2023. júl. 30. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk szerintem az rohadtul nem tekintélyt parancsoló, amikor valaki kiírja face-re, hogy ő az xy egyetemen tanul.. Főleg ilyen alacsony ponthatárok mellett, mint az idei, amúgy meg nem bekerülni kell, hanem elvégezni. Elég nagy különbség.

Az viszont egy természetes és jó dolog, hogy van igényed a fejlődésre. Már persze ha nem pusztán lustaságból fakad - mert amit írtál, az kicsit úgy hangzik. :) De ha van olyan képzés, ami érdekel és hasznosítani is tudnád, akkor hajrá.

2023. júl. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok. Elmentem 20 évesen egyetemre de otthagytam, nagy volt a nyomás és a szak sem érdekelt, nehéz volt nekem. Miután otthagytam, mindenhonnan azt kaptam, hogy ennyi idősen (21) miért dolgozom, miért nem egyetemre járok és kb 25 éves koromig ezt kérdezgették, pl társkeresésnél sokakban fel sem merült, hogy dolgozom, egyből azt kérdezték, hogy mit tanulok. A barátaim lassan lediplomáztak, de mindenki ment vagy mesterre vagy egy másik alapszakra, aztán sírt, hogy már nem tud tovább ingyen tanulni, szülők már nem akarják eltartani, jön a felnőtt élet. Én meg 21 éves korom óta ebben élek. Aztán egyszer csak 27 évesen kitaláltam, mivel foglalkoznék szívesen, amihez egyetem kell. Megnéztem, a pontjaim megvannak hozzá. Most 28 évesen pótfelvételivel jelentkeztem, várom az eredményt. Amióta ezt kitaláltam, nagyon várom, hogy elkezdődjön, én is úgy akarok élni, mint mások éltek 5-8 évvel ezelőtt, csak mondjuk dolgoznom kell mellette meg már nem bulizok :D De tényleg jó lenne elmondani magamról, hogy diplomás vagyok, sokak csak a diplomát nézik valamibe, és hát igen, olyan munkát fogok végre végezni 3 év múlva, amit szeretek :)
2023. júl. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 évesen iratkoztam be (az élet így adta a lehetőséget), de mindig is bennem volt, hogy szeretnék diplomát, és idén végre megszereztem, illetve most kaptam egy hihetetlen jó állásajánlatot, augusztusban kezdek.

Csak annyit bánok az egészből, hogy nem hamarabb kezdtem el.


Javaslom, amíg megvan ez a késztetés, kezd el magad fejleszteni (nem feltétlenül az adott számon belüli témákkal, bár az jobb lenne), de alakítsd ki magadnak a tanulási szokást, hogy mire elkezdődik az egyetem ez már ne okozzon gondot.

Sosem késő, vágj bele, menni fog!

2023. júl. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!