Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire jellemzőek manapság...

Mennyire jellemzőek manapság az itthoni egyetemeken a felszabaduló helyek?

Figyelt kérdés

Első helyen a Soproni egyetemet jelöltem és 8 ponttal csúsztam le róla. Máshova felvettek, szóval pótfelvételi esélytelen.

Van rá bármi esély, hogy felszabaduló helyre bekerülhetek vagy ez nálunk nem így működik?

Első félév végén esetleg van lehetőség átjelentkezésre?



2023. júl. 30. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek felszabaduló helyek. Egyetemre kizárólag felvételi vagy pótfelvételi eljárásban lehet bejutni.

Ha máshová felvettek, akkor 1 vagy 2 lezárt félév után megpróbálhatod az átjelentkezést (ha azonos szakra mennél).

Vagy aznis járható út, hogy nem iratkozol be, és megpróbálsz újra jelentkezni. Esetleg csinálhatsz javító érettségit vagy egy nyelvvizsgát, hogy növeld a pontjaidat.

2023. júl. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Egy kérdés: ha esetleg lenne ilyen hely, mire alapozod, hogy olyan embert keresnének meg, aki 8 ponttal lecsúszott ahelyett, hogy olyannál kezdeményezzenek, akinek 1 ponton múlott?
2023. júl. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Van lehetőség, de nem biztos, hogy van értelme.

Ha más a tanterv lehet csúszol, később végzed el stb.

Inkább jelentkezz jövőre újra, idén gyűjts pontot, vagy végezd el azt ahova felvettek.

2023. júl. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebbe a helyzetbe vagyok. Beszéltem egyetemista barátaimmal és ugyan azt mondtám, mint az első válaszoló.
2023. aug. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!